Atgaivino viltį

2012 11 23 6:46
C.Trahan (kairėje) vakar įtvirtino vilniečių pergalę. /Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Iškovojusios puikią pergalę 70:66 išvykoje prieš Turkijos klubą "Antakya", Vilniaus "Kibirkšties-VIČI-IKI" krepšininkės išsaugojo viltis patekti į Europos taurės varžybų aštuntfinalį.

Prieš vakar vykusias rungtynes vilnietės buvo priremtos prie sienos. Pralaimėjimo atveju kovos Europos taurės turnyre joms būtų pasibaigusios. Pirmąsias tarpusavio rungtynes namie "Kibirkštis-VIČI-IKI" turkėms pralaimėjo net 66:93, tačiau išvykoje varžovių neišsigando.

Rungtynių pradžioje "Antakya" atitrūko 15:8, bet viešnios greitai pavijo varžoves, o po dviejų Rimos Valentienės tritaškių pirmavo 23:19. Prieš didžiąją pertrauką turkėms pavyko susigrąžinti iniciatyvą - 37:32.

Trečiame ketvirtyje "Antakya" dar kartą pabandė spurtuoti - 41:32. Bet "Kibirkštis-VIČI-IKI" į tai atsakė trijų minučių atkarpą laimėdamos 10:0 ir persverdamos rezultatą 42:41. Likus žaisti 3 minutes Vilniaus komandos padėtis atrodė komplikuota - 55:61. Bet labai svarbiu metu tritaškį įmetė Vita Kuktienė, dvitaškį - Celeste Trahan ir skirtumas ištirpo iki minimumo.

Dvikovos pabaiga priklausė Lietuvos komandai. Paskutinę minutę R.Valentienė iš toli išlygino rezultatą (66:66). Po to vilnietės apsigynė, o Greta Šniokaitė persvėrė rezultatą - 68:66. "Antakya" atsakomajai atakai turėjo 18 sekundžių. Bet C.Trahan atėmė kamuolį iš varžovės Jolene Anderson, įmetė iš po krepšio ir įtvirtino "Kibirkšties-VIČI-IKI" pergalę 70:66.

Vilnietėms taškus pelnė: R.Valentienė 18 (3-5/5), C.Trahan 16 (10 atk. kam.), V.Kuktienė 14, Tertrina Daniels 7, Lina Pikčiūtė ir Greta Šniokaitė po 4, Mantė Kvedaravičiūtė 3, Kristina Alminaitė ir Kristina Vengrytė po 2.

"Antakya" gretose išsiskyrė Shekinna Stricklen (13 tšk.), Naile Cirak, Jana Vesela ir J.Anderson (po 12).

Pergalė Turkijoje dar negarantuoja bilieto į aštuntfinalį. Vilnietėms (2 pergalės ir 2 pralaimėjimai) reikia, kad "Antakya" (2 ir 1) kitą ketvirtadienį namie įveiktų Ružomberoko MBK komandą (1 ir 2) iš Slovakijos. Turkės bus motyvuotos, nes nesėkmės atveju gali prarasti pirmąją vietą H grupėje.