Atpildas už pasiaukojamą žaidimą

2006 09 04 0:00
Lietuvos rinktinei pirmą įvartį rungtynių su italais istorijoje pelnė Tomas Danilevičius.

Pasiaukojamai žaidusi Lietuvos futbolo rinktinė nustebino pasaulį - 2008 metų Europos čempionato atrankos ciklą šeštadienį Neapolyje su pasaulio čempionais italais pradėjo lygiosiomis 1:1

Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius 21-ą minutę išvedė komandą į priekį, o 30-ą minutę rezultatą išlygino italų puolėjas Filippo Inzaghi.

Tiesioginė Italijos ir Lietuvos rinktinių rungtynių transliacija Lietuvos futbolo federacijai kainavo per 50 tūkst. eurų. Po jos 3 val. nakties pasitikti mūsų šalies žaidėjų į Vilniaus oro uostą susirinko nemažas būrys futbolo gerbėjų. Jie čia laukė kelias valandas, bet lėktuvas, iš Neapolio skraidinęs Lietuvos rinktinę, dėl tiršto rūko Vilniuje buvo priverstas leistis Varšuvos oro uoste. Iš Lenkijos sostinės jam leista pakilti tik po penkių valandų. Tačiau ir sekmadienio vidudienį Lietuvos futbolininkai Vilniuje pasitikti audringais plojimais.

Žadėto pragaro neišsigando

Trečiame pagal didį Italijos mieste Neapolyje šeštadienį surengta didžiulė šventė. Miesto gatvėmis buvo vežama italų liepos mėnesį iškovota pasaulio čempionų taurė. Ji, padėta ant automobilio, apsuko garbės ratą ir pačiame stadione prieš mačą.

Mieste buvo didžiuliai kamščiai, o aikštės prieigose į rungtynes plūdo jūra žmonių. Į Neapolio "San Paulo" stadioną susirinko apie 60 tūkst. sirgalių. Lietuvos rinktinė bene pirmą kartą žaidė esant tokiai didžiuliai žiūrovų auditorijai. Atvykėliams žadėtas pragaras, bet riaumojantis stadionas mūsų futbolininkų nė kiek neišgąsdino. Savo drąsiu ir aktyviu žaidimu mūsų reprezentantai dažnai priversdavo tribūnas nutilti, o Lietuvos rinktinę tiesiog fantastiškai palaikė apie 200 iš įvairių Lietuvos miestų atvykusių aistruolių, per visas rungtynes traukusią dainas. Po varžybų ne vienas italas negailėjo pagyrimo šūksnių Lietuvos futbolininkams arba rodė į viršų iškeltą nykštį.

Italai rungtynes su Lietuva vadino repeticija prieš principines rugsėjo 6-osios Euro-2008 atrankos rungtynes Paryžiuje su pasaulio vicečempionais prancūzais, bet viskas klostėsi anaiptol ne pagal pasaulio čempionų scenarijų - jie neteko dvejų taškų.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas kalbėjo, jog rungtynėms pasirinktas žaidimo planas pasiteisino, nes žaista aktyviai ir neleista varžovams įsibėgėti.

"Rungtynių pradžioje primetėme varžovams savo taktiką. Pavykdavo greitai užpulti, kai būdavo staiga keičiama atakos kryptis. Vis dėlto komandos žaidimu esu patenkintas gal tik 70 procentų. Neišvengta "duobės" pirmame kėlinyje, o po pertraukos atakoms stigo galingumo. Aišku, labai džiaugiamės Italijoje iškovotu tašku, nes gera pradžia ypač svarbi. Tačiau trečiadienį Kaune reikia nugalėti škotus", - sakė Liubinskas. Rinktinės strategas dar prieš Europos čempionato atrankos ciklo pradžią minėjo, kad komanda garsių vardų nesibaimina ir žada kautis su visais varžovais.

Tuoj po rungtynių iš Neapolio oro uosto skrido ir Italijos futbolininkai. Jie atrodė labai nusiminę, stengėsi kuo greičiai nuo gerbėjų pasprukti į laukiamąją salę, o čia tarpusavyje beveik nesikalbėjo. Tik treneris Roberto Donadoni neišleido iš rankų telefono.

"Rezultatu esame labai nusivylę, nes privalėjome laimėti. Šiandien atletiški Lietuvos futbolininkai buvo geriau už mus pasirengę fiziškai", - pasibaigus mačui dėstė Donadoni.

Pralaužti ledai

Per visą rungtynių su italais istoriją Lietuvos rinktinė įmušė pirmą įvartį į šios komandos vartus. Tai 21-ą minutę po pozicinės atakos padarė Danilevičius, kuriam kamuolį iš dešiniojo krašto perdavė aktyviai žaidęs Deividas Česnauskis, beje, visai neseniai persirgęs gripu. Tai, kad ši sėkmė nulėmė mūsiškių atakų baigtį, pripažįsta ir italų laikraščiai. Iki tol lietuviai tris kartus (Česnauskis, Danilevičius, Mantas Savėnas) labai pavojingai grasė vartams.

"Perdavimas buvo geras. Daug negudravau, tik stengiausi kuo geriau pataikyti į kamuolį. Manau, italai mūsų šiek tiek neįvertino - jie nemanė, jog galime taip žaisti", - kalbėjo rinktinės kapitonas Danilevičius. Prieš pat užsiveriant transferų langui galutinai paaiškėjo, kad naująjį sezoną jis vėl atstovaus "Livorno" klubui, kuris praėjusį sezoną lietuvį buvo paskolinęs Italijos "Serie B" rungtyniavusiam "Avellino".

Pirma rimta Lietuvos gynėjų pozicinė ataka baigėsi išlyginamuoju italų įvarčiu. Du varžovai įsiveržė į baudos aikštelę ir po Antonio Cassano, kuris buvo geriausias italų ekipoje, perdavimo Inzaghi iš kelių metrų nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Tačiau gynėjas Tomas Žvirgždauskas tvirtino, kad prieš įsiverždamas į baudos aikštelę Cassano pasitaisė kamuolį ranka.

Vis dėlto, anot Lietuvos rinktinės gynėjų, sunkiausia iš varžovų buvo dengti Inzaghi, žaidžiantį ties nuošalės ribos. 49-ą minutę šis puolėjas iš kelių metrų nepataikė į vartus, o 57-ą minutę po jo "šūvio" neįtikimą reakciją pademonstravo vartininkas Žydrūnas Karčemarskas - spėjo koja kamuolį nukreipti į kampinį. Po kelių minučių Karčemarskas dar kartą gelbėjo komandą nuo įvarčio. Lietuviai atsakė Roberto Poškaus tolimu smūgiu, kurį Gianluigi Buffonas atrėmė krisdamas.

Lietuvos rinktinė nesistengė aklai ginti jai palankaus rezultato, iki pat rungtynių pabaigos žaidė aktyviai ir net neleido italams surengti lemiamo šturmo.

B grupės statistika

ITALIJA - LIETUVA 1:1 (1:1)

Įvarčiai: 0:1 Danilevičius (21), 1:1 Inzaghi (30).

Italija: Buffonas, Oddo, Cannavaro, Barzagli, Grosso, Pirlo, De Rossi (Marchionni, 61), Gattuso, Perotta (Gilardino, 72), Cassano, Inzaghi (Di Michele, 86).

Lietuva: Karčemarskas, Stankevičius, Skerla, Žvirgždauskas, Džiaukštas, D.Česnauskis, Preikšaitis, Savėnas (Kalonas, 65), Mikoliūnas (Tamošauskas, 82), Danilevičius, Poškus (Labukas, 79).

Įspėti: Džiaukštas (17), Perrotta (29), Karčemarskas (86), Gattuso (90+5).

Teisėjas: Hanssonas (Švedija).

Neapolio "San Paolo" stadionas. 60 000 žiūrovų.

ŠKOTIJA - FARERŲ SALOS 6:0 (5:0)

Įvarčiai: 1:0 Fletcheris (7), 2:0 McFaddenas (10), 3:0 Boydas (24, iš 11 m), 4:0 Milleris (30, iš 11 m), 5:0 Boydas (38), O'Connoras (85).

GRUZIJA - PRANCŪZIJA 0:3 (0:2)

Įvarčiai: 0:1 Malouda (7), 0:2 Saha (16), 0:3 Henry (46).

Rugsėjo 6 dieną žais: Lietuva - Škotija, Prancūzija - Italija, Ukraina - Gruzija.