Atrankos barjerą įveikė tik R. Meilutytė

2014 12 05 9:50
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Kataro sostinėje Dohoje vykstančiame pasaulio plaukimo 25 m baseine čempionate penktadienio rytą atrankos plaukimuose startavo šeši Lietuvos sportininkai.

Pirmieji 50 m peteliške plaukė Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas. T. Duškinas, distanciją įveikęs per 23,28 sek., pagerino M. Sadauskui iki šiol priklausiusį Lietuvos rekordą ir liko 25-as. M. Sadauskas (23,68 sek.) užėmė 35 vietą. Nė vienas jų į šios rungties pusfinalį nepateko.

Geriausiai atrankos plaukime pasirodė Pietų Afrikos Respublikos atstovas Chadas le Clos (22,47 sek.).

100 m plaukimo krūtine rungties atrankoje antrą vietą užėmė Rūta Meilutytė, atstumą nuplaukusi per 1:04,47 min. Ji nusileido tik Olandijos sportininkei Moniekai Nihjuis (1:04,32 min.) ir pateko į šį vakarą vyksiantį pusfinalį.

R. Meilutytės vakare taip pat laukia 100 m kompleksinio plaukimo finalas.

Nesėkmingai penktadienio rytą pasirodė Povilas Strazdas – 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje jo rezultatas (3:50,25 min.) buvo 44-as. Greičiausiai plaukęs vengras Peteris Bernekas distanciją įveikė per 3:37,34 min.

200 m kompleksinio plaukimo rungties atrankoje Danas Rapšys buvo diskvalifikuotas. Su geriausiu rezultatu (1:52,92 min) į finalą pateko JAV plaukikas Ryanas Lochte.

Tos pačios distancijos plaukimo krūtine rungties atrankoje plaukęs Giedrius Titenis pagerino Lietuvos rekordą (2:07,42 min.), tačiau bendroje įskaitoje liko 12-as ir į finalą nepateko. Atrankoje greičiausiai plaukė vengras Danielis Gyurta (2:03,64 min.).