Atsidėkojo įvarčiu

2010 12 15 0:00
Pirmą įvartį Ispanijoje pelnęs M.Stankevičius priima komandos draugų sveikinimus.

Ispanijos klubo "Valencia" gynėjas Marius Stankevičius už pasitikėjimą treneriui per Ispanijos futbolo čempionato rungtynes atsidėkojo įvarčiu.

Pirmadienį per paskutines Ispanijos "La Liga" pirmenybių 15 turo rungtynes dėl medalių kovojanti "Valencia" (25 tšk.) namie priėmė 15 pozicijoje esančią Pamplonos "Osasuną" (16 tšk.). Atkaklios rungtynės baigėsi šeimininkus nuvylusiu rezultatu - 3:3.

Klubo "Valencia" treneris Unai Emery nuo pat mačo pradžios išleido M.Stankevičių į aikštę. 29 metų Lietuvos rinktinės gynėjui tai buvo tik ketvirtosios rungtynės šiame čempionate. Per jas lietuvis įmušė įvartį ir už šiurkščią pražangą buvo nubaustas geltonąja kortele.

Pirmadienį šeimininkai iš karto ėmė dominuoti aikštėje. 24 minutę įvartį pelnė Roberto Soldado, o 32-ąją rezultatą padvigubino M.Stankevičius. Po kampinio krisdamas lietuvis gražiu smūgiu nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą. 41 minutę Juanfranas atkūrė intrigą (2:1), bet per kitą ataką Aritzas Adurizas sugrąžino šeimininkams pasitikėjimą (3:1).

Tvirtai atrodžiusios Valensijos komandos žaidimas po pertraukos subyrėjo tarsi kortų namelis. Šeimininkai atidavė iniciatyvą varžovams, o patys nervingai gynėsi. 60 minutę siekdami kamuolio susidūrė M.Stankevičius ir "Valencios" vartininkas Cesaras. Miguelis Flano tuo pasinaudojo ir sušvelnino skirtumą - 3:2. Pamplonos futbolininkų spaudimas nemažėjo. Už pastangas svečiai išsivežė namo tašką - likus žaisti tris minutes Juanas Aranda po užtrukusios atakos išlygino rezultatą (3:3). Dėl tokios rungtynių atomazgos kai kurie aistruoliai saviškius iš aikštės palydėjo švilpimu.

Savo komandos žaidimu nusivylė ir U.Emery: "Rezultatas dėsningas, nes vyrai neparodė charakterio. Antrame kėlinyje žaidėjų veiksmus kaustė baimė. Turime būti savikritiški ir pripažinti, kad "Osasuna" po pertraukos dominavo aikštėje."

Pergalę iš rankų paleidusi "Valencia" turnyro lentelėje išliko penktojoje vietoje.

Ispanijos čempionato lyderių rikiuotė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Barcelona 15 13 1 1 46:8 40

2. Real 15 12 2 1 38:12 38

3. Villarreal 15 9 3 3 27:13 30

4. Espanyol 15 9 1 5 17:17 28

5. Valencia 15 7 4 4 22:18 25

6. Atletico 15 7 2 6 24:19 23