LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Atstumas tarp sezono lyderių didėja

2017 07 10 15:29
Valtteri Bottas į starto procedūrą sureagavo vos per 0,201 sek.
Valtteri Bottas į starto procedūrą sureagavo vos per 0,201 sek. Reuters/Scanpix nuotrauka

Įpusėjus „Formulės-1“ automobilių pasaulio čempionato sezonui, skirtumas tarp bendroje įskaitoje pirmaujančio vokiečio Sebastiano Vettelio („Ferrari“) ir jo persekiotojo brito Lewiso Hamiltono („Mercedes“) išaugo iki 20 taškų.

Devintąjį sezono etapą Austrijos Didžiojo prizo lenktynes Špilberge sekmadienį laimėjo „Mercedes“ atstovaujantis suomis Valtteri Bottas. Atkakliose lenktynėse jis tik 0,6 sek. aplenkė S. Vettelį. Trečiąją vietą užėmė „Red Bull“ narys australas Danielis Ricciardo (+6,0 sek.). Tuo metu L. Hamiltonas liko greta prizininkų pakylos ir finišavo tik ketvirtas (+7,4).

Tiesa, dar prieš lenktynes buvo aišku, kad L. Hamiltonui kovoti dėl pergalės Austrijoje bus ypač sunku. Dėl pavarų dėžės keitimo jam skirta penkių starto pozicijų bauda. Špilberge jis kvalifikavosi trečias, tad startuoti turėjo tik iš aštuntos pozicijos.

S. Vetteliui finišavus aukščiau, skirtumas tarp čempionato lyderių ėmė augti. Dabar „Ferrari“ vairuojantis vokietis turi 171 tašką, „Mercedes“ atstovaujantis britas – 151.

Susigrąžinti pernai prarastą čempiono titulą siekiantis L. Hamiltonas pripažino, kad jo galimybės nėra pačios geriausios.

„Iki sezono atomazgos dar ilgas kelias, bet mano šansai neatrodo puikiai. Atotrūkis palengva didėja. Ir kuo jis didesnis, tuo jaučiame vis didesnį spaudimą“, – po varžybų Austrijoje prisipažino tris kartus (2008, 2014 ir 2015 m.) pasaulio čempionas.

L. Hamiltonas galėjo laimėti praėjusias lenktynes Azerbaidžane, tačiau pirmaudamas varžybose buvo priverstas sustoti dėl atsilaisvinusios galvos apsaugos. Tai kainavo daug brangaus laiko. Austrijoje jis buvo baudžiamas dėl pavarų dėžės keitimo.

„Blogiau ir nesugalvosi. Tikrai ne pačios geriausios dienos mums“, – atsiduso „Mercedes“ komandos vadovas Toto Wolffas.

Tuo metu V. Bottas iškovojo antrą pergalę šį sezoną – balandį jis taip pat nugalėjo Sočyje. Bendroje įskaitoje suomis yra surinkęs 136 taškus ir neprarandą vilčių pakovoti dėl titulo.

„Esu labai patenkintas šiomis lenktynėmis. Tai tik sezono pusiaukelė, bet aš nusiteikęs pozityviai. Tikiu, kad ir komanda mano, kad esu tarp kandidatų nugalėto čempionate“, – vylėsi V. Bottas, nors neabejojama, kad „Mercedes“ pirmiausiai proteguos L. Hamiltoną.

Beje, Austrijoje V. Bottas pademonstravo įspūdingą starto reakcijos laiką. Greičio pedalą jis nuspaudė ir į trasą pajudėjo praėjus vos 0,201 sek. po leistino šviesoforo signalo. Iš pradžių manęs, kad V. Bottas startavo per anksti, S. Vettelis vėliau savo konkurento reakcijos laiką pavadino „antžmogišku“ ir „sunkiai tikėtinu“.

10-asis iš 20 „Formulės-1“ sezono etapų ateinantį savaitgalį vyks Didžiojoje Britanijoje, legendinėje Silverstouno trasoje. Pastaruosius trejus metus čia nugalėjo britų numylėtinis L. Hamiltonas.