Atvažiavo, laimėjo ir išvyko

2016 05 20 6:00
Savo medalių kolekciją Rūta Meilutytė papildė dar neturėtu aukso medaliu, iškovotu Europos čempionate 50 m ilgio baseine plaukiant 100 m nuotolį krūtine. AFP/Scanpix nuotrauka

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti plaukikė Rūta Meilutytė į Europos čempionatą Londone atvyko pasitikrinti jėgų tik vienoje rungtyje. 100 metrų plaukimo krūtine varžybose ji neturėjo sau lygių, tad iškovojusi aukso medalį grįžo į Plimutą toliau rengtis žaidynėms.

Trečiadienio vakarą Londono olimpinė čempionė 100 metrų plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė greičiausiai. Jos laikas – 1 minutė 06,17 sekundės. Sidabro medalį iškovojo islandė Hrafnhildu Luthersdottir (1:06,45), o bronza tenkinosi britė Chloe Tutton (1:07,50).

„Jaučiuosi gerai. Atidaviau visas jėgas. Laikas geras. Stebuklo nesitikėjome“, – po pasirodymo Rūta sakė Lietuvos plaukimo federacijos svetainei. Beje, iki šiol R. Meilutytė savo kolekcijoje dar nebuvo turėjusi Europos čempionato 50 metrų ilgio baseine aukso medalio.

Pasididžiavimo savo treniruojama plaukike neslėpė ir Jonas Ruddas. Jis savo socialinio tinklalapio paskyroje parašė: „Po to, kai šiemet ji patyrė kaulų lūžių, sutvirtinimą metalinėmis plokštelėmis ir jų išėmimą, gera vėl matyti Rūtą ten, kur jai priklauso – ant aukščiausios Europos čempionato pakylos. Auksas Rūtai. Auksas Lietuvai. Auksas Plimutui.“

Europos plaukimo čempionate Londone ketvirtadienio rytą atrankos varžybose kovojo penki Lietuvos sportininkai. Geriausiai iš jų sekėsi Simonui Biliui, jis pateko į 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalį. Lietuvis šį nuotolį įveikė per 49,17 sekundėa, ir tai buvo vienuoliktas rezultatas tarp 16 į pusfinalį iškopusių atletų. Kitiems trims šioje rungtyje dalyvavusiems mūsų šalies atstovams nepavyko plaukti taip greitai: Mindaugas Sadauskas liko 28-as (49,75 sek.), Povilas Strazdas – 59-as (50,66), o Tadas Duškinas tarp 88 šioje rungtyje startavusių plaukikų užėmė 77 vietą (51,58). Pusfinalio plaukimai vyko vakar vakare.

Priminsime, kad S. Bilis jau yra įvykdęs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą. Ir net ne vieną, o du. Šią vasarą olimpiadoje jį išvysime plaukiantį 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi.

Moterų 200 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose ketvirtadienį kovojo ir Raminta Dvariškytė. Nuotolį ji įveikė per 2 min. 19,11 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė 33 vietą. Iš viso šioje rungtyje startavo 33 sportininkės.