Atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate – du šalies rekordai

2014 12 19 20:59
Danas Rapšys. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Anykščiuose tęsiasi atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m ilgio) baseine. Penktadienį buvo išdalinta dar 14 medalių komplektų ir pagerinti du šalies rekordai, rašo Sportas.lt

Naujo Lietuvos rekordo savininku jau rytinėje sesijoje tapo Danas Rapšys. Jis 200 m peteliške nuplaukė per 1 min. 55.91 sek. ir 0.35 sek. pagerino sau pačiam priklausiusį šalies rekordą. Tiesa, rungties finale D.Rapšys buvo gerokai lėtesnis (2:07.32), bet tai jam nesutrukdė iškovoti aukso medalio. Antras finišavo Pijus Mackevičius (2:09.42), o trečias – Gytis Bielinis (2:11.04).

Dar vieną aukso medalį D.Rapšys iškovojo 200 m plaukime nugara, finišavęs per 1 min. 55.34 sek. Jis pagerino čempionatų rekordą, o iki jam pačiam priklausančio Lietuvos rekordo trūko net 3.75 sek. Sidabras atiteko Eimantui Miliui (2:00.80), o bronza – Rokui Juozelskiui (2:03.83).

Ryškiausia čempionato žvaigždė 17-metė olimpinė, pasaulio bei Europos čempionė Rūta Meilutytė laimėjo 50 m plaukimą laisvuoju stiliumi. Finale lietuvė finišavo per 25.07 sek. ir vos 0.12 sek. atsiliko nuo jai pačiai priklausančio šalies rekordo. Antra liko viešnia iš Baltarusijos Anastasija Karakovskaja (25.85), o trečia – Eva Gliožerytė (26.14).