Atviro JAV teniso čempionato antrame rate – kinės staigmena

2014 08 28 14:38
Shuai Peng. Reuters/Scanpix nuotrauka

Niujorke vykstančio paskutinio, ketvirtojo, šių metų Didžiojo kirčio serijos teniso turnyro – atviro JAV čempionato (“US Open”, prizų fondas - 36 mln. JAV dolerių) moterų varžybose staigmeną pateikė Kinijos atstovė Shuai Peng.

WTA klasifikacijoje 40 poziciją užimanti 28 metų kinė trečiadienį antro rato dvikovą 6:3, 6:4 laimėjo prieš metais jaunesnę ketvirtą skirstytą lenkę Agnieszką Radwanską ir užtikrintai žengė į šešioliktfinalį.

Švedės šuolis

Kitos pirmojo dešimtuko žaidėjos šiame varžybų etape šventė pergales. Antroji pasaulio raketė rumunė Simona Halep 6:2, 6:1 įveikė slovakę Janą Cepelovą. 2006-aisiais Niujorke triumfavusi penktoji turnyro raketė rusė Marija Šarapova 4:6, 6:3, 6:2 laimėjo prieš rumunę Alexandrą Dulgheru. Šešta skirstyta vokietė Angelique Kerber 6:2, 6:4 eliminavo rusę Allą Kudriavcevą. Devintąjį reitingą šiame čempionate turinti serbė Jelena Jankovič 7:5, 6:4 nugalėjo bulgarę Tsvetaną Pironkovą, o dešimtoji varžybų raketė Caroline Wozniacki (Danija) 6:3, 6:4 šventė pergalę prieš Baltarusijos tenisininkę Aleksandrą Sasnovič.

Į šešioliktfinalį pateko ir dukart (2000 ir 2001 m.) šį turnyrą laimėjusi amerikietė Venus Williams (19), ji trečiadienį 6:1, 6:4 įveikė šveicarę Timeą Bacsinszky. O štai kita JAV tenisininkė, 21-a skirstyta 21 metų Sloane Stephens jau baigė savo pasirodymą - antrame rate ją 5:7, 6:4, 6:2 nugalėjo 26-erių švedė Johanna Larsson (WTA-96). Iki šiol JAV čempionatuose švedė neperžengdavo net ir antro rato slenksčio. Dabar šešioliktifinalyje jos laukia jau minėta J. Jankovič, 2008 metais žaidusi šio turnyro finale.

Ketvirta skirstyta Agnieszka Radwanska savo pasirodymą jau baigė. / AFP/Scanpix nuotrauka

Kiti antro rato moterų dvikovų rezultatai: Sara Errani (13, Italija) - Anastasia Rodionova (Australija) 6:4, 7:6 (7:2); Lucie Šafaržova (14, Čekija) - Zheng Saisai (Kinija) 6:3, 4:6, 6:2; Andrea Petkovic (18, Vokietija) - Monica Puig (Puerto Rikas) 3:6, 6:3, 7:6 (7:5); Alize Cornet (22, Prancūzija) - Daniela Hantuchova (Slovakija) 6:3, 6:3; Sabine Lisicki (26, Vokietija) - Madison Brengle (JAV) 6:4, 6:1; Roberta Vinci (28, Italija) - Irina Begu (Rumunija) 2:6, 6:4, 6:1; Belinda Bencic (Šveicarija) - Kurumi Nara (31, Japonija) 6:4, 4:6, 6:1; Mirjana Lučič-Baroni (Kroatija) - Shahar Peer (Izraelis) 6:7 (6:8), 6:3, 6:2.

Stiprių varžovų traumos

Vyrų varžybose trečiadienį sužaistos paskutinės pirmo rato dvikovos. Šeštas skirstytas čekas Tomašas Berdychas 6:3, 6:4, 6:3 nugalėjo Australijos teniso veteraną Lleytoną Hewittą, kuris Niujorke triumfavo 2001 metais. Pergalingai JAV čempionatą pradėjo vienuoliktoji turnyro raketė latvis Ernestas Gulbis, jis 6:1, 6:4, 6:2 laimėjo prieš prancūzą Kenny De Schepper. Sparčiai tobulėjantis septintas skirstytas 23-ejų bulgaras Grigoras Dimitrovas pirmo rato dvikovoje 6:2, 7:6 (7:4), 6:2 įveikė amerikietį Ryaną Harrisoną. Devyniolikta turnyro raketė ispanas Feliciano Lopezas 1:6, 7:5, 2:6, 6:4, 1:1 šventė pergalę prieš kroatą Ivaną Dodigą, kai šis patyrė traumą ir atsisakė tęsti kovą. Keturioliktas skirstytas kroatas Marinas Čiličius pirmame rate irgi nebaigė mačo dėl varžovo patirtos traumos, jam įskaityta pergalė 6:3, 3:1 prieš Marcosą Baghdatį iš Kipro.

Vyrų varžybose pirmaisiais šešioliktfinalio dalyviais tapo trečias skirstytas šveicaras Stanislasas Wawrinka, trečiadienį 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (7:1) nugalėjęs brazilą Thomazą Belluccį, ir slovėnas Blažas Kavčičius, 6:2, 7:6 (8:6), 6:3 įveikęs prancūzą Jeremy Chardy.