Auksą iškovojusi R.Meilutytė vėl pagerino Europos jaunimo čempionatų rekordą

2013 07 14 20:40
Rūta Meilutytė Reuters/Scanpix nuotrauka

Poznanėje (Lenkija) vykstančiame Europos jaunimo plaukimo čempionate sekmadienį Lietuvos atstovai startavo penkiuose finaluose ir iškovojo vieną apdovanojimą.

100 metrų plaukimo krūtine rungties finale nepralenkiama buvo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Lietuvė distanciją įveikė per 1 minutę ir 5,48 sekundes bei pasiekė naują Europos jaunimo čempionatų rekordą. Ankstesnis rekordas – 1 minutė ir 6,92 sek. taip pat priklausė Rūtai. Šį rezultatą sportininkė pasiekė varžybų pusfinalyje.

Antrą vietą užėmė ukrainietė Viktorija Solntseva, kuri lietuvei pralaimėjo 2,37 sek. Bronzą iškovojo vokietė Marlene Huether (+3,72 sek.).

Tai – antrasis R.Meilutytės medalis šiame čempionate. 16-metė lietuvė iškovojo sidabro medalį plaukdama 50 metrų laisvuoju stiliumi.

Merginų 100 metrų plaukimo nugara finale startavo ir Ugnė Mažutaitytė. Pusfinalyje per 1 minutę ir 3,82 sekundes nuotolį įveikusi sportininkė, finale plaukė kiek greičiau – per 1 minutę ir 3,44 sekundes bei finišavo šešta. Nuo bronzą iškovojusios vokietės Lauros Reidemann plaukikė atsiliko 0,83 sek. Čempione tapo rusė Darija Ustinova, atplaukusi per 1 minutę ir 1,14 sekundes. Lietuvė šeštoje pozicijoje buvo ir po pirmųjų 50 distancijos metrų.

Vaikinų 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale apdovanojimo nepavyko iškovoti Povilui Strazdui. Nuotolį per 1 minutę ir 50,77 sekundes įveikęs sportininkas finišavo septintas. Lietuvį nuo medalio skyrė 1,21 sek. Europos jaunimo plaukimo čempionato nugalėtoju tapo britas Jamesas Guy‘us.

Septintas liko ir Deividas Margevičius. 100 metrų plaukdamas peteliške lietuvis sugaišo 54,59 sekundes ir nugalėjusiam danui Danieliui Steenui Andersenui pralaimėjo 0,98 sek. Po pirmųjų 50 metrų D.Margevičius buvo penktoje pozicijoje.

Nepasisekė kombinuotos estafetės komandai (Danas Rapšys, D.Margevičius, Mantas Auruškevičius ir P.Strazdas). Atrankoje antrą vietą užėmę sportininkai (3 min 44,31 sek.) šįkart plaukė dar greičiau – per 3 minutes ir 43,56 sekundes, tačiau apdovanojimų iškovoti nepavyko: lietuviai liko ketvirti. Nugalėtoja tapo Rusijos komanda, kuri atplaukė per 3 minutes ir 37,93 sekundes bei pagerino čempionatų rekordą. Po pirmųjų 100 metrų lietuviai buvo antri (plaukė D.Rapšys – SportIN.lt), po 200 metrų nukrito į ketvirtą poziciją (plaukė M.Auruškevičius – SportIN.lt), o likę sportininkai išlaikė turėtą poziciją.

Europos jaunimo čempionate lietuviai iškovojo penkis apdovanojimus: be dviejų R.Meilutytės medalių, auksą ir sidabrą iškovojo D.Rapšys bei vicečempione tapo U.Mažutaitytė.