Auksas grįžo pas buvusius savininkus

2015 03 03 6:00
Šalies čempiono titulą klaipėdietis Alfredas Udra susigrąžino po trijų metų pertraukos. LSTA nuotrauka

Vilniuje vykusiose 85-ose Lietuvos stalo teniso pirmenybėse paaiškėjo nugalėtojai. Vyrų ir moterų vienetų varžybų aukso medalius susigrąžino buvę čempionai – Alfredas Udra ir Eglė Stuckytė.

2012-ųjų Lietuvos čempionas klaipėdietis A. Udra dramatiškai susiklosčiusiame finale 4:2 (11:8, 11:3, 11:9, 9:11, 9:11, 14:12) įveikė Panevėžio stalo tenisininką Valdą Martinkų. Pirmus tris setus laimėjęs A. Udra buvo per setą nuo triumfo, tačiau sulaukė rimto pasipriešinimo iš varžovo ir auksu džiaugėsi tik po atkaklios kovos.

A. Udra pripažino, jog pergalė nuo to tapo tik saldesnė: „Iš pradžių nepakankamai įvertinau varžovą, maniau, kad lengvai laimėsiu. Tačiau laimėjau ne „sausu“ rezultatu, dėl to tik labiau džiaugiuosi šia pergale“.

Intrigą finale sugrąžinęs V. Martinkus pasakojo, jog koją finale pakišo jaudulys ir patirties trūkumas. „Iš pradžių sėkmingai žaisti trukdė jaudulys. Galbūt pritrūko ir treniruočių su aukštesnio lygio žaidėjais“, – sakė 2009 metų pirmenybių nugalėtojas.

A. Udra pusfinalyje 4:0 (11:6, 11:8, 12:10, 11:5) nugalėjo Kybartų atstovą Kęstutį Žeimį. V. Martinkus pusfinalyje 4:2 (11:7, 11:13, 11:8, 11:8, 10:12, 11:4) įveikė kaunietį Matą Skučą.

Nepasisekė praėjusių metų čempionui Arnoldui Domeikai, jis pasirodymą baigė jau po grupių varžybų.

Moterų vienetų varžybose čempionės titulas po dvejų metų pertraukos grįžo vilnietei E. Stuckytei. Praėjusiais metais finale psichologinės įtampos neatlaikiusi E. Stuckytė nusileido Ievai Venslavičiūtei, kuri studijuoja Australijoje ir turnyre nedalyvavo. Šį kartą Eglė finale pasirodė užtikrintai – 4:0 (11:2, 11:9, 11:4, 11:3) įveikė veteranę Anželiką Petrauskienę iš Klaipėdos.

E. Stuckytės žaidimu džiaugėsi ir jos trenerė Jolanta Prūsienė. „Daug ruošėmės psichologiškai – kad niekas žaidimo metu negalėtų išblaškyti. Eglė fiziškai visada puikiai pasirengusi, o pasitikėjimo savo jėgomis pritrūkdavo. Kryptingai dirbome ir pasiekėme rezultatą“, – teigė J. Prūsienė.

Pusfinalyje E. Stuckytė 4:1 (11:6, 11:2, 11:4, 6:11, 11:2) nugalėjo kaunietę Ugnę Baskutytę, o A. Petrauskienė po permainingos kovos 4:3 (5:11, 5:11, 11:8, 11:6, 19:17, 7:11, 11:7) palaužė vilnietę Aistę Macaitę.

Moterų dvejetų varžybų čempionėmis tapo A. Petrauskienės ir Auksės Gecevičiūtės iš Klaipėdos rajono pora, lemiamoje dvikovoje 3:2 (12:10, 8:11, 6:11, 11:5, 11:9) įrodžiusi pranašumą prieš vilnietes Eglę Orlovaitę ir Jolitą Sokolovskytę.

Vyrų dvejetų varžybų čempionais tapo kauniečiai Medardas Stankevičius ir Denisas Stankevičius, finale 3:2 (11:9, 9:11, 11:9, 1:11, 11:6) įveikę vilniečio Gintauto Juchnos panevėžiečio Andriaus Preidžiaus duetą.

Ingrida Preidžiūtė (Panevėžys) ir Matas Vilkas (Šilutė) iškovojo aukso medalius mišrių dvejetų varžybose. Jie finale 3:2 (11:9, 13:11, 9:11, 7:11, 13:11) įrodė pranašumą prieš kauniečius Vitaliją Venckutę ir M. Stankevičių.