Auksinė tradicija.Pirmi - amerikiečiai

2012 08 12 19:49
AFP/Scanpix nuotr.

Įspūdingame Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finale JAV rinktinė 107:100 (35:27, 24:31, 24:24, 24:18) nugalėjo Ispaniją.

Į finalą ispanai pateko pusfinalyje nugalėję rusus 67:59, o amerikiečiai palaužę Argentinos krepšininkus 109:83.

Rungtynių eiga:

Į aikštelę išbėgo šie startiniai komandų penketai:

Ispanija: Pau Gasolis, Rudy Fernandezas, Juan Carlosas Navarro, Jose Manuelis Calderonas, Marco Gasolis.

JAV: Tysonas Chandleris, Kevinas Durantas, LeBronas Jamesas, Kobe Bryantas, Chrisas Paulas.

Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios rungtynės prasidėjo „bekompromisiniu apsišaudymu ir nervų karu“: kiek kietesnis žaidėjų kontaktas baigdavosi susistumdymu ar apsižodžiavimu tarp varžovų. Pirmieji taškus pelnė amerikiečiai, tačiau J.C.Navarro netrukus atsakė tritaškiu su bauda. K.Durantas atsakė taip pat taikliu tritaškiu metimu, o P.Gasolis buvo rezultatyvus po amerikiečių krepšiu  - 6:5 ispanų naudai. K.Durantui pelnius dar du taškus, J.C.Navarro atsakė dviem tritaškiais, išvesdamas Ispanijos rinktinę į priekį 12:7. Tačiau amerikiečiai nedelsiant reagavo į varžovų pranašumą – K.Bryantas ir Carmelo Anthony įmeta iš toli ir 18:16 jau pirmauja JAV. Nuo šios akimirkos Mike Krzyzewskio kariauna varžovams kėlinio metu nebeleido išsiveržti į priekį, jį laimėdami 35:27.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Ispanijos krepšininkų spurtu ir sužaidus minutę JAV rinktinės persvara tik minimali – 35:34. Ispanai nesustojo ir netrukus persvėrė rezultatą 39:37, 44:43. Nuo šalto dušo atsigavę amerikiečiai vėl susigrąžino iniciatyvą ir kėlinio viduryje pirmavo 50:44. Dar kartą J.C.Navarro smeigus tritaškį, o R.Fernandezui sumetus baudas, ispanai priartėja 49:50.  JAV atstovams buvo pavykę atsiplėšti septyniais taškais, bet Sergio Scariollo auklėtiniai, pasinaudoję varžovų tyčine pražanga kėlinio pabaigoje, skirtumą vėl sumažino iki minimumo. Antrąjį kėlinį ispanams laimėjus 31:24, į didžiąją pertrauką komandos ilsėtis išėjo 59:58 pirmaujant JAV.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Ch.Paulo taikliu tritaškiu ir P.Gasolio dvitaškiu atsakymu – 62:60 pirmavo JAV rinktinė. Netrukus prasidėjo P.Gasolio benefisas: ispanų centro puolėjas „sužibėjo“ dar kartą, pataikydamas dvitaškį su bauda, o kitose dviejose atakose pelnydamas dar keturis taškus, tokiu išvesdamas ispanus į priekį 67:64. Amerikiečiai atsitiesė ir po K.Bryanto ir L.B.Jameso dėjimų vėl pirmavo 70:68. Tuomet P.Gasolis taikliai metė dar kartą, kartu priversdamas varžovą prasižengti – 71:70 priekyje ispanai. K.Bryantas atsako taikliu metimu iš toli, persverdamas rezultatą 73:71. Varžovai niekuo nenusileido vieni kitiems, kas atsispindėjo švieslentėje: kėlinyje likus žaisti dvi minutes, rezultatas lygus 80:80. Vis dėlto amerikiečiai sugeba įgyti minimalią persvarą lygiosiomis (24:24) sužaistame kėlinyje 83:82.

Lemiamamo ketvirčio pradžioje amerikiečiai spurtavo ir sužaidus keturias minutes pirmavo jau 95:86. Pirmu smuiku JAV rinktinėje griežė K.Durantas, kurio taiklūs tritaškiai braukė perniek ispanų pastangas sumažinti skirtumą. Likus žaisti tris su puse minutės, ispanai sugebėjo priartėti 91:97, 93:99. L.B.Jamesas dar labiau sumažino ispanų viltis tritaškiu 102:93, o po to sekusioje atakoje P.Gasolis prasižengė puolime. Pusantros minutės iki finalinės sirenos Sergio Scariolo paėmė minutės pertraukėlę, bandydamas konsoliduoti savo žaidėjus lemiamam spurtui. Tačiau po jos Ch.Paulas dvitaškiu praktiškai „padėjo tašką“ rungtynėse 104:93. Ispanai dar sugebėjo atsakyti keliomis rezultatyviomis atakomis, tačiau esmės tai pakeisti jau negalėjo. Pražangomis stabdomi amerikiečiai, nors ir nebuvo labai taiklūs nuo baudų metimo linijos, triumfavo laimėdami rungtynes 107:100.

Primename, kad amerikiečiai prieš ispanus triumfavo ir Pekino olimpinių žaidynių finale 118:107.

JAV rinktinę į pergalę vedė: Kevinas Durantas 30 (5/13 trit., 9 atk. kam.), LeBronas Jamesas 19, Kobe Bryantas 17, Chrisas Paulas 11.

Rezultatyviausi Ispanijos rinktinėje: Pau Gasolis 24 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Juanas Carlosas Navarro 21, Marcas Gasolis 17 (17 min., 8/18 dvit.), Rudy Fernandezas 14, Serge'as Ibaka 12 (9 atk. kam.).

Kovoje dėl bronzos Rusijos krepšininkai ne mažiau atkaklioje dvikovoje įveikė Argentiną 81:77.