Auksiniai yriai

2012 08 20 7:48
Per dvejus metus I.Adomavičiūtė (kairėje) ir M.Valčiukaitė tapo dukart Europos ir pasaulio jaunių čempionėmis./www.worldrowing.com nuotrauka

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė tapo pasaulio jaunių (iki 18 metų) irklavimo čempionėmis.

Plovdivo (Bulgarija) vanduo Lietuvos merginoms tapo auksiniu. Sekmadienį pasibaigusiose pasaulio jaunių (iki 18 metų) irklavimo pirmenybėse merginų porinių dviviečių pagrindinį finalą antrus metus iš eilės laimėjo ir aukso medalius iškovojo M.Valčiukaitė ir I.Adomavičiūtė. Pagrindinio A finalo plaukime Lietuvos irkluotojos 2000 m distanciją įveikė per 7 minutes 18,80 sekundės ir aplenkė sidabrą iškovojusias rumunes Ionelą-Livią Lehaci bei Andreeą Asoltanei (7:23,47) ir bronzos apdovanojimus pelniusias vokietes Julią Leiding bei Carlottą Nwajidę (7:24,52).

Iš viso šioje rungtyje pasaulio jaunių irklavimo čempionate Plovdive varžėsi 18 merginų porinių dviviečių įgulų.

"Nuoširdžiai sveikinu iškovojus aukso medalius! Esate stipriausios pasaulyje. Jaunoji Lietuvos sportininkų karta veržliai kovoja dėl sportinių pergalių ir demonstruoja geriausius rezultatus. Jūsų valia, ryžtas ir atkaklumas yra pavyzdys visai tautai", - vakar čempiones pasveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šią vasarą Trakuose vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate Milda ir Ieva užėmė 4 vietą, o birželio pradžioje Blede (Slovėnija) jos apgynė Europos jaunių čempionių titulą.

Kitiems mūsų šalies irkluotojams Plovdive sekėsi prasčiau. Paskutinė - šešta - B finale sekmadienį finišavo ir galutinę dvyliktąją vietą tarp 33 ekipažų užėmė Lietuvos vaikinų porinė dvivietė. Andrius ir Vytautas Lapatiukai 2000 m distancijoje sugaišo 6 minutes ir 42,63 sekundės, pralaimėję visoms penkioms varžovų įguloms. Merginų vienvietininkių C finale antrąją vietą užėmė bei galutinėje įskaitoje keturiolikta tarp 28 šios rungties dalyvių liko Sonata Petrikaitė. Lietuvos irkluotoja distanciją įveikė per 8 minutes 8,97 sekundės. Vienvietininkų D finale trečias finišavo ir 21 vietą tarp 25 rungties dalyvių užėmė Karolis Sunklodas. Lietuvos irkluotojas, aplenkęs varžovus iš Australijos ir Zambijos, 2000 m distanciją įveikė per 7 minutes 26,04 sekundės.