Auksinis olimpiados finišas

2012 08 13 14:01
Auksinis L.Asadauskaitės finišas./EPA-ELTA nuotrauka

Lietuvai auksiniu akordu baigėsi 16 dienų trukusios Londono olimpinės žaidynės. Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė vakar tapo olimpine čempione. Lietuvos sportininkai Londone iškovojo net penkis medalius (du aukso, vieną sidabro ir du bronzos).

Pasaulio penkiakovininkių reitingo lyderė 28-erių L.Asadauskaitė vakar įgyvendino savo svajonę. Nuo ankstyvo ryto pradėjusi šiuolaikinės penkiakovės varžybas, dieną vainikavo iškovodama didžiausią pergalę savo karjeroje.

Finišavo užtikrintai

Naujoji olimpinė čempionė surinko 5408 taškus ir pralenkė žaidynių šeimininkams sidabrą iškovojusią britę Samantą Murray (5356 tšk.), bei bronzą pelniusią brazilę Yane Marques (5340 tšk.).

Jau pirmojoje rungtyje L.Asadauskaitė fechtuodamasi laimėjo 23 kovas iš 35, surinko 952 taškus, pakilo į trečiąją poziciją, bei pateikė rimtą paraišką kovai dėl medalių. 200 m plaukime laisvuoju stiliumi lietuvaitė sugaišo 2 min. 18,67 sek. (1136 tšk.), užėmė 17 vietą, o bendrojoje įskaitoje smuktelėjo į ketvirtąją poziciją.

Nerimavome dėl jojimo rungties. Joje L.Asadauskaitei teko žirgas, prieš tai iš balno išvertęs Vengrijos penkiakovininkę Saroltą Kovačs. Tačiau Laura rado bendrą kalbą su arkliu, gavo vos 20 baudos taškų (surinko 1180 tšk.) ir išsiveržė į pirmąją vietą. Bėgimo ir šaudymo dvikovėje L.Asadauskaitei kurį laiką konkurenciją mėgino sudaryti brazilė Y.Marques, bet vėliau lietuvė užtikrintai šovė į priekį ir tvirtais žingsniais pasiekė olimpiados auksinį finišą.

Jau gavusi auksinį medalį, L.Asadauskaitė pasidalino savo įspūdžiais: "Viską atlikau labai gerai nuo pat pirmosios rungties. Prieš bėgimo ir šaudymo dvikovę žinojau, kad bus medalis. O kad tai bus auksinis, patikėjau iki finišo likus vienam kilometrui."

Aukso medalį L.Asadauskaitei įteikė legendinis Ukrainos šuolininkas su kartimi, olimpinis čempionas Sergejus Bubka.

Kita Lietuvos penkiakovininkė 19-metė Gintarė Venčkauskaitė debiutinėje olimpiadoje užėmė 12-ąją vietą (5176 tšk.). Po fechtavimo rungties buvusi tik 34 vietoje, Gintarė vėliau sparčiai kopė aukštyn, o bėgimo ir šaudymo dvikovoje jos laikas buvo antras.

Pasiekė aštuntuką

Šeštadienį Londone varžėsi ir penkiakovininkai. Vienintelis Lietuvos atstovas 25-erių Justinas Kinderis užėmė 8-ąją vietą (5732 tšk.), bet iki jos kopė labai sunkiai.

Ne itin sėkmingas pasirodymas fechtavimosi varžybose (760 tšk.), lietuvis atsidūrė 25 pozicijoje, nuo kurios pradėjo kilti aukštyn. Po plaukimo (2 min. 04,35 sek., 1308 tšk.) jis buvo dvidešimtas, po jojimo (1140 tšk.) penkioliktas, o bėgimo ir šaudymo dvikovėje parodęs antrąjį laiką (10 min. 19,34 sek.), įšoko į geriausiųjų aštuntuką.

Po finišo J.Kinderis kalbėjo: "Tikėjausi patekti į aštuntuką ir savo tikslą pasiekiau. Dar kartą įsitikinau, kodėl kiekvienas sportininkas svajoja patekti į olimpiadą. Kai joje startavau, supratau, kokios tai didingos varžybos. Neįmanoma lyginti su Europos ar pasaulio čempionatais."

Olimpiniu čempionu tapo čekas Davidas Svoboda (5928 tšk.), sidabrą iškovojo kinas Zhongrongas Cao (5904 tšk.), o bronza atiteko vengrui Adamui Marošiui (5836 tšk.).