Aukso siekiančių jaunučių kelias susiaurėjo

2012 07 23 8:28
Vokiečiai paskutinėmis sekundėmis nustūmė lietuvius į šešėlį./FIBA Europe (Roberto Dačkaus) nuotrauka

Įspūdinga pergale prieš Slovėniją Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionatą pradėję mūsų krepšininkai vėliau buvo sustabdyti C grupėje, tačiau vis dėlto jie pelnė teisę toliau kovoti dėl medalių.

Praėjusią savaitę Ventspilyje ir Panevėžyje vykusiose šešiolikmečių čempionato varžybose keturių ekipų C grupėje lietuviai 82:76 nugalėjo Slovėnijos komandą, 64:70 neatsilaikė prieš bendraamžius iš Serbijos, o šeštadienį 65:66 pralaimėjo Vokietijos rinktinei.

Be auksinių taškų

Po dviejų nesėkmių Lietuvos krepšininkai C grupėje užėmė trečiąją vietą ir žengė į kitą etapą, neturėdami nė vieno auksinio taško. Vokietijos komanda C grupėje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir užėmė pirmąją vietą. Antroji atiteko Serbijos komandai, kuri šeštadienį privertė pasiduoti autsaiderius slovėnus - 71:64.

Trečiąsias C grupės rungtynes Gintaro Razučio vadovaujami mūsų ąžuoliukai tik paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo bendraamžiams iš Vokietijos - 65:66 (21:8, 16:25, 13:18, 15:15).

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Tautvydas Paliukėnas - 24 taškai, Dominykas Zupkauskas - 10 (9 rez. perd.), Domantas Sabonis (16 atk. kam.) ir Mantas Šerkšnas - po 9, Antanas Krimelis - 7, Deividas Žemgulis - 3. Varžovų gretose išsiskyrė 18 taškų surinkęs Janas Wimbergas.

Nė sekundės ramybės

Šeimininkai susitikimą pradėjo labai aktyviai ir po keturių minučių jau pirmavo 9:0, vėliau - 15:2. Per pirmąjį ketvirtį varžovams neleido įmesti net dviženklio taškų skaičiaus, kėlinys baigėsi 21:8. Antrajame kėlinyje Vokietijos krepšininkai spurtavo ir sumažino atsilikimą 18:24. Tuomet į aikštelę išėjo šios dvikovos Lietuvių komandos lyderis T.Paliukėnas. Netrukus jis vėl pasižymėjo, labai laiku pataikydamas į krepšį iš toli, ir lietuviai pirmavo 32:25. Bet ramybės nebuvo - vokiečiai buvo labai aktyvūs ir ilsėtis išėjo atsilikdami vos 4 taškais (33:37).

Po pertraukos Lietuvos komanda vėl suskubo didinti persvarą ir po šeštojo T.Paliukėno tritaškio jau pirmavo 11 taškų skirtumu (46:35). Tačiau varžovų tai neišgąsdino - po trečiojo kėlinio jie jau pirmavo 51:50.

Ketvirtasis kėlinys buvo labai permainingas, mūsų krepšininkai svarbiais momentais dažnai klydo, ir tai lėmė galutinį rezultatą. Kai kėlinio pabaigoje pirmaujantys lietuviai keturis kartus iš eilės suklydo, vokiečiai jau mynė jiems ant kulnų - 65:63. Vėliau D.Sabonio du iš eilės metimai į krepšį nepasiekė tikslo, o skaudžiausio smūgio lietuviai sulaukė nelikus nė 10 sekundžių iki rungtynių pabaigos. Tuomet iš toli taikliai metė vokiečių lyderis J.Wimbergas ir persvėrė rezultatą 66:65. Nors mūsų krepšininkai dar bandė suregzti rezultatyvią ataką, ji nepavyko. Taip J.Wimbergas lėmė savo komandai pergalę.

Kai lyderiai pavargsta

Po netikėtai pasibaigusio susitikimo su vokiečiais Lietuvos krepšininkų vyriausiasis treneris G.Razutis per spaudos konferenciją kalbėjo: "Rungtynes pradėjome gerai, tačiau žaidėme banguotai. Gaila, kad pabaigoje praleidome tritaškį. Mūsų pagrindiniai krepšininkai pavargsta, o kiti sunkokai įsijungia į žaidimą, todėl įgijus persvarą mūsų puolimas kiek sustoja. Per paskutinę ataką norėjome sužaisti du prieš du, tačiau, kamuolio nepavykus perduoti D.Saboniui, vaikinai turėjo jį atmesti M.Šerkšnui. Planą įvykdėme, tik gaila, kad jis nepataikė. D.Sabonis labai stengiasi, tačiau šiandien teisėjai leido rungtyniauti grubiau, dėl to jam buvo sunkiau."

Čempionato išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje šešiolikmečių rinktinei atstovavęs D.Sabonis teigė, kad šiose varžybose jie sieks tik aukso. Taigi sunkiausi išbandymai mūsų krepšininkų dar laukia.

Naujai suformuotoje F grupėje Lietuvos rinktinės varžovai bus Graikijos, Prancūzijos ir Lenkijos jaunieji krepšininkai. Antrojo etapo kovas mūsų krepšininkai žais irgi Panevėžio "Cido" arenoje, E grupės rungtynės vyks Ventspilyje. Dėl 13-16 vietų ir dėl išlikimo A divizione komandos kausis G grupėje. Šios grupės varžybos jau šiandien prasideda Vilniuje, Š.Marčiulionio krepšinio akademijoje.

Šiandien 18.10 val. Lietuvos rinktinė stos prieš D grupės lyderę - du auksinius taškus turinčią Prancūzijos komandą.