LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS

Aukso taurė atiteko amerikiečiams

2017 07 27 14:07
Su treneriu Bruce"u Arena amerikiečiai tapo nenugalimi.
Su treneriu Bruce'u Arena amerikiečiai tapo nenugalimi. AFP/Scanpix nuotrauka

Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų jūros regiono (CONCACAF) futbolo čempionatas JAV baigėsi šeimininkų rinktinės triumfu.

Santa Klaroje (Kalifornijos valstija) surengtame turnyro finale, stebint 63 tūkst. žiūrovų, JAV futbolininkai rezultatu 2:1 palaužė Jamaikos rinktinę ir iškovojo šeštąjį CONCACAF nugalėtojų titulą, dar kitaip vadinamą Aukso taure. Šis trofėjus amerikiečiams taip pat buvo atitekęs 1991, 2002, 2005, ir 2013 metais.

Santa Klaroje paskutinę pirmo kėlinio minutę Jozy Altidore puikiu baudos smūgiu išvedė šeimininkus į priekį. Jamaikos futbolininkas Je-Vaughnas Watsonas rezultatą išlygino 50 min. O finalo herojumi tapo amerikietis Jordanas Morrisas. Šio „Seattle Sounders“ puolėjo stiprus ir tikslus smūgis iš 13 metrų atstumo 88 min. tapo auksiniu ir nulėmė JAV rinktinės pergalę rezultatu 2:1.

„J. Morrisas padarė visą darbą – jis nukalė šią mūsų pergalę. Jordano įvartis tapo lemiamu faktoriumi“, – teigė čempionų treneris Bruce'as Arena. Vis tik jo auklėtiniai finale turėjo neginčijamą pranašumą, kamuolį valdė net 70 proc. žaidimo laiko.

Nuo tada, kai praėjusį lapkritį B. Arena JAV rinktinės trenerio pareigose pakeitė atleistą vokietį Jurgeną Klinsmanną, amerikiečiai nepralaimėjo nė vienų iš 14 žaistų rungtynių.

„Pastaraisiais mėnesiais mes padarėme didelę pažangą. Tačiau turime nepamiršti svarbiausio savo tikslo – siekio patekti į pasaulio čempionatą Rusijoje. Iki jos mūsų laukia dar ilgas kelias. Dabar tapome regiono čempionais, bet mums reikės kelių pergalių rugsėjį ir spalį vyksiančiose atrankos į čempionatą“, – tvirtino B. Arena.

Praėjusio CONCACAF turnyro nugalėtoja Meksikos rinktinė savo pasirodymą baigė pusfinalyje, 0:1 pralaimėjusi Jamaikos komandai.