Aukštaūgių dvikovą laimėjo švedas

2010 06 05 0:00
Mišrių porų čempionai K.Srebotnik ir N.Žimonjičius pateko ir į moterų, ir į vyrų dvejetų finalus.

Atvirojo Prancūzijos teniso čempionato vyrų turnyro finalininku antrus metus iš eilės tapo 25-erių švedas Robinas Soderlingas (5).

193 cm ūgio švedas penktadienį 6:3, 3:6, 5:7, 6:3, 6:3 nugalėjo trimis centimetrais aukštesnį ir metais jaunesnį čeką Tomašą Berdychą (15), kuris pirmą kartą žaidė tokio lygio turnyro pusfinalyje.

R.Soderlingas iki šiol nėra laimėjęs nė vieno iš keturių prestižinių turnyrų. Sekmadienį jis antrą kartą per savo karjerą kovos dėl "Grand Slam" serijos turnyro Didžiojo prizo. Pernai Paryžiuje aukštaūgis švedas finale pralaimėjo šveicarui Roger Federeriui (1), šiemet jam atsirevanšavo ketvirtfinalyje.

Antrajame pusfinalyje vakar vakare kovėsi keturių Prancūzijos čempiono titulų savininkas 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis (2) ir nė vieno "Grand Slam" turnyro dar nelaimėjęs 29 metų austras Juergenas Melzeris (22).

Jau šiandien turėtų paaiškėti naujoji Prancūzijos čempionė - pirmą kartą "Grand Slam" serijos turnyro moterų varžybų finale kausis 29-erių italė Francesca Schiavone (17) ir 26 metų australė Samantha Stosur (7). Šiandien numatytas ir vyrų dvejetų finalas - čekas Lukas Dlouhy ir indas Leanderis Paesas prieš kanadienį Danielį Nestorą ir mišrių dvejetų čempioną serbą Nenadą Žimonjičių.

Mišrių dvejetų turnyre po ketverių metų pertraukos ketvirtadienį vėl triumfavo slovėnė Katarina Srebotnik ir N.Žimonjičius. Jie lemiamoje dvikovoje 4:6, 7:6 (7:5), 1:0 (11:9) įveikė Jaroslavos Švedovos iš Kazachstano ir austro Juliano Knowle'o porą. Be pagrindinio prizo, nugalėtojams įteiktas 100 tūkst. eurų čekis. 29-erių K.Srebotnik Prancūzijos mišrių dvejetų čempione tapo trečią kartą. Pirmąsyk ji laimėjo 1999-aisiais drauge su Pietu Norvalu iš Pietų Afrikos Respublikos. Vakar K.Srebotnik poroje su čeke Kveta Peschke žaidė moterų dvejetų finalą prieš seses amerikietes Sereną ir Venus Williams.