Austrai neįveikė autsaiderių

2008 10 13 0:00
Prancūzas T.Henry (centre) su komandos draugais sulaukė įnirtingo rumunų pasipriešinimo.

Šeštadienį Europos zonoje vykusios pasaulio čempionato atrankos rungtynės staigmenų pašykštėjo, tačiau vienas rezultatas atkreipė visų futbolo mėgėjų dėmesį.

Ambicijų nestokojanti Austrijos rinktinė svečiuose nesugebėjo įveikti pripažintų 7 grupės autsaiderių Farerų salų futbolininkų - rungtynės baigėsi lygiosiomis, 1:1. Maža to, išvykoje žaidusiems austrams netgi teko vytis varžovus, kai antrojo kėlinio pradžioje jie pirmieji praleido įvartį.

Farerų salų rinktinė šiomis lygiosiomis nutraukė net 18 pralaimėjimų oficialiose rungtynėse seriją. Įdomu, kad šlovingiausiuose šios šalies futbolo istorijos puslapiuose Austrijos vardas pažymėtas jau ne pirmą kartą. 1992 m. Europos čempionato atrankos turnyre Farerų salos sugebėjo nugalėti austrus 1:0.

Būtent su Farerų futbolininkais kitas atrankos rungtynes trečiadienį žais lietuviai.

Kitose 7 grupės rungtynėse Rumunija ir Prancūzija taip pat išsiskyrė taikiai - 2:2. Įspūdingai rungtynes pradėję rumunai jau 16 min. pirmavo 2:0, tačiau vėliau neišlaikė persvaros. Prieš pertrauką rezultatą sušvelnino Franckas Ribery, o antrajame kėlinyje įspūdingu tolimu smūgiu skirtumą išlygino Yanickas Gourcuffas.

Užvakar didžiausią pergalę šventė Anglijos rinktinė, savajame Londono "Wembley" stadione 5:1 sutriuškinusi Kazachstaną. Pažymėtina, kad po pirmo kėlinio šiose rungtynėse rezultatas dar buvo lygus.

Statistika:

1 grupė

Vengrija - Albanija 2:0 (0:0). S.Torghelle (49), R.Juhiszas (82).

Danija - Malta 3:0 (2:0). S.Larsenas (10, 47), D.Aggeris (29 iš 11 m).

Švedija - Portugalija 0:0.

Turnyrinė lentelė (žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčių santykiai, taškai)

2 grupė

Šveicarija - Latvija 2:1 (0:0). A.Frei (63), B.I.Nkufo (73); D.Ivanovas (71).

Graikija - Moldova 3:0 (2:0). A.Charisteas (32, 51), K.Katsouranis (39).

Liuksemburgas - Izraelis 1:3 (1:1). R.Petersas (14); Y.Benayounas (2 iš 11 m), O.Golanas (52), S.Toema (82).

3 grupė

Lenkija - Čekija 2:1 (1:0). P.Brozekas (26), J.Blaszczykowskis (52); M.Feninas (87).

San Marinas - Slovakija 1:3 (1:2). A.Selva (45); S.Sestakas (32), J.Kožiakas (39), M.Karhanas (50).

Slovėnija - Šiaurės Airija 2:0 (0:0). M.Novakovičius (84), Z.Ljubijankičius (85).

4 grupė

Suomija - Azerbaidžanas 1:0 (0:0). M.Forssellas (61 iš 11 m).

Velsas - Lichtenšteinas 2:0 (1:0). D.Edwardsas (42), M.Frickas (80 į savo vartus).

Vokietija - Rusija 2:1 (2:0). L.Podolskis (9), M.Ballackas (28); A.Aršavinas (51).

5 grupė

Turkija - Bosnija ir Hercegovina 2:1 (0:1). A.Turanas (51), M.Erdincas (66); E.Dzeko (26).

Belgija - Armėnija 2:0 (2:0). W.Sonckas (21), M.Fellaini (38).

Estija - Ispanija 0:3 (0:2). Juanito (34), D.Villa (38 iš 11 m), C.Puyolis (69).

6 grupė

Anglija - Kazachstanas 5:1 (0:0). R.Ferdinandas (52), A.Kuchma (64 į savo vartus), W.Rooney (76, 86), J.Defoe (90); Z.Kukejevas (68).

7 grupė

Farerų salos - Austrija 1:1 (0:0). B.Lokinas (47); M.Stranzlis (49).

Serbija - Lietuva 3:0 (2:0). B.Ivanovičius (6), M.Krasičius (34), N.Žigičius (82).

Rumunija - Prancūzija 2:2 (2:1). F.Petre (5), D.Goianas (17); F.Ribery (37), Y.Gourcuffas (69).

1. Serbija 3 2 0 1 6:2 6

2. Lietuva 3 2 0 1 5:3 6

3. Austrija 3 1 1 1 4:4 4

4. Prancūzija 3 1 1 1 5:6 4

5. Rumunija 3 1 1 1 3:5 4

6. Farerų salos 3 0 1 2 1:4 1