Australijoje pirmąkart triumfavo rusė ir serbas

2008 01 28 0:00
M.Šarapova trečiąkart per savo karjerą tapo "Didžiojo kirčio" serijos turnyro nugalėtoja.

Atvirojo Australijos teniso čempionato moterų vienetų varžybų nugalėtoja tapo 20-metė rusė Marija Šarapova, o vyrų vienetų varžybas pirmą kartą turnyro istorijoje laimėjo serbas - trečias pagal reitingą 20-metis Novakas Djokovičius.

Antrus metus iš eilės šio turnyro finale žaidusi ir penktą reitingą turėjusi M.Šarapova šeštadienį 7:5, 6:3 įveikė ketvirtą pagal skirstymą serbę Aną Ivanovič ir laimėjo trečią per savo karjerą "Didžiojo kirčio" serijos turnyrą. 2004 metais M.Šarapova triumfavo Vimbldono kortuose, o 2006-aisiais - per atvirąsias JAV teniso pirmenybes. Be pagrindinio prizo, nugalėtojai atiteko ir 1,37 mln. Australijos dolerių čekis. Antrą sykį "Didžiojo kirčio" serijos turnyro finalą pralaimėjusi A.Ivanovič turėjo tenkintis perpus mažesne suma.

N.Djokovičius tik antrą kartą žaidė "Didžiojo kirčio" serijos turnyro finale. Jis per keturių setų dvikovą, kuri truko tris valandas ir 6 minutes, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7:2) įveikė 22 metų prancūzą Jo Wilfriedą Tsongą. N.Djokovičius - pirmas serbas ir jauniausias žaidėjas, laimėjęs Australijos čempionatą. Be pagrindinio prizo, N.Djokovičiui, pirmojo "Didžiojo kirčio" serijos turnyro ir aštuntojo ATP serijos turnyro nugalėtojui, atiteko ir 1,37 mln. Australijos dolerių čekis.

Iš 38-osios į 17-ąją vietą pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge pakilusiam J.W.Tsongai, kuris tokio rango turnyro finale žaidė pirmą kartą, buvo įteiktas 685 tūkst. Australijos dolerių čekis. Neskirstytas J.W.Tsonga - tik aštuntas Prancūzijos tenisininkas ir pirmas nuo 1973 metų, patekęs į atvirojo Australijos čempionato finalą. Pastarąjį kartą Australijos teniso pirmenybes prancūzas laimėjo 1928-aisiais. Tąkart pergale džiaugėsi Jeanas Borotra, o prieš septynerius metus šio turnyro finale žaidė Arnaud Clement'as.

Vyrų dvejetų varžybų nugalėtojais tapo aštuntąjį reitingą turėjęs duetas iš Izraelio Jonathanas Erlichas ir Andy Ramas. Jie finale 7:5, 7:6 (7:4) įveikė septintąją turnyro porą - prancūzus Arnaud Clement'ą ir Michaelį Llodrą. Izraelio atstovai, laimėję pirmąjį šalies istorijoje "Didžiojo kirčio" serijos dvejetų turnyrą, be pagrindinio prizo, gavo ir 446 tūkst. Australijos dolerių čekį.

Mišrių dvejetų turnyro nugalėtoju tapo kinės Sun Tiantian ir serbo Nenado Zimonjičiaus duetas, turėjęs penktąjį reitingą. Jis finale 7:6 (7:4), 6:4 įveikė Indijos porą - Sanią Mirzą ir Maheshą Bhupathį. Laimėtojams buvo įteiktas 135 tūkst. Australijos dolerių čekis.