B grupė: puolimo triumfas

2010 06 18 0:00
Argentinietis G.Higuainas tapo pirmuoju pasaulio čempionato žaidėju, per vienas rungtynes įmušusiu tris įvarčius.

Pasaulio futbolo čempionate žvalgyba ir atsargus žaidimas baigėsi. Prasidėjus grupių varžybų etapo 2 turui, sirgaliai išvydo tai, ko labiausiai buvo pasiilgę - gausybę įvarčių.

B grupės antrojo turo rungtynėse vakar Argentina 4:1 nugalėjo Pietų Korėjos komandą. Argentiniečiai pirmieji čempionate iškovojo dvi pergales. Kitos grupės rungtynės tarp Graikijos ir Nigerijos nebuvo tokios rezultatyvios (2:1), tačiau ir ten kova virė per visą susitikimą.

Nepermaldaujami.

Argentinos rinktinės talento Lionelio Messi gerbėjai vis laukia, kada jų dievukas pradės mušti įvarčius. Kol jis tyli, šį darbą puikiai atlieka jo komandos draugai - Madrido "Real" puolėjas Gonzalo Higuainas vakar tapo pirmuoju čempionato žaidėju, per vienas rungtynes įmušusiu tris įvarčius.

Arogantiškojo Diego Maradonos treniruojami argentiniečiai galingai pradėjo rungtynes ir nuolat zujo šalia Pietų Korėjos rinktinės baudos aikštelės. Pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 17 minutę korėjiečiai prasižengė aikštės krašte. L.Messi baudos smūgiu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten nesėkmė ištiko korėjietį Park Chun Youngą. Kamuolys atsimušė į jo koją ir įskriejo į vartus. 33 minutę tiksliu smūgiu galva rezultatą padvigubino G.Higuainas.

Pirmaudami 2:0 argentiniečiai atsipalaidavo ir prieš pat pertrauką praleido įvartį. Martinas Demichelis prarado kamuolį, tuo pasinaudojo Lee Chung Youngas ir sušvelnino rezultatą - 2:1. Antras kėlinys prasidėjo Pietų Korėjos atakomis. Bet Argentina atsilaikė, o 76 minutę įmušė trečiąjį įvartį. L.Messi smūgį atrėmė vartininkas Jung Sung Ryongas, o dar sykį jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą. Tada prie kamuolio suskubo G.Higuainas ir pasiuntė jį į vartų tinklą. Po keturių minučių šis puolėjas įmušė dar vieną įvartį galva.

"Kaip galėčiau apibūdinti šias rungtynes? Argentina buvo nepermaldaujama, - pergale mėgavosi D.Maradona. - Dominavome visą laiką. Pietų Korėja greitomis atakomis nieko nepešė. Išskyrus M.Demichelio klaidą, aikštėje mes darėme, ką norėjome."

Pralaužė ledus

Po pirmojo turo bene blankiausiai atrodė Graikijos rinktinė. Ji demonstravo nykų žaidimą ir Pietų Korėjai nusileido 0:2.

Vakar graikams buvo būtina pergalė prieš Nigerijos komandą. Tad 2004 metų Europos čempionai aktyviai pradėjo rungtynes, bet pirmieji praleido įvartį. 16 minutę po Kalu Uche baudos smūgio kamuolys prašvilpė baudos aikštelėje buvusiems žaidėjams virš galvų ir atsidūrė vartuose - 0:1. Dėl gynybinio žaidimo visada kritikuoti graikai šį sykį pademonstravo, kad moka ir atakuoti. Tiesa, jų užduotį palengvino Nigerijos komandos saugas Sani Kaita, jis buvo išvarytas iš aikštės už šiukščią pražangą prieš varžovą. 44 minutę Graikija išlygino rezultatą: po tolimo Dimitrio Salpingidžio smūgio rikošetu atšokęs kamuolys įskriejo į vartus.

Antrame kėlinyje graikai atakavo, o afrikiečiai kontratakavo. Pašėlusiose lenktynėse triumfavo Graikija - 71 minutę greitos atakos metu Vasilis Torosidis persvėrė rezultatą - 2:1. Po įvarčio graikai sulėtino žaidimo tempą ir taip išsaugojo pergalę. Tai - pirmoji Graikijos pergalė pasaulio čempionatų istorijoje.

Argentina - Nigerija 4:1 (2:1). Johanesburgas, 82 174 žiūrovai. Teisėjas - Franckas de Bleeckere (Belgija). Įvarčiai - Park Chu Youngas (17 į savo vartus), Gonzalo Higuainas (33, 76, 80); Lee Chung Yongas (45).

Įspėjimai - Yeom Ki Hunas, Lee Chung Yongas (Pietų Korėja), Jonas Gutierrezas, Javieras Mascherano, Gabrielis Heinze (Argentina).

Graikija - Nigerija 2:1 (1:1). Bliumfonteinas, 31 593 žiūrovai. Teisėjas - Oscaras Ruizas (Kolumbija). Įvarčiai - Dimitris Salpingidis (44), Vasilis Torosidis (71); Kalu Uche (16).

Raudonoji kortelė - Sani Kaita (Nigerija, 33 min.).

Įspėjimai - Sokratis Papastathopoulos, Alexandros Tziolis, Georgios Samaras (Graikija), Chinedu Ogbuke Obasi (Nigerija).

B grupės turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Argentina 2 2 0 0 5:1 6

2. Pietų Korėja 2 1 0 1 3:4 3

3. Graikija 2 1 0 1 2:3 3

4. Nigerija 2 0 0 2 1:3 0