Balionų karalius

2012 05 29 8:26

Marijampolėje surengtame pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate namų sienos padėjo 21 metų Rokui Kostiuškevičiui.

Surinkęs 9780 taškų iš 13 000 galimų lietuvis laimėjo pirmąkart surengtas planetos jaunimo (ne vyresnių kaip 26 metų pilotų) pirmenybes. Rokas buvo vienintelis iš visų dalyvių, kuriam maksimalią 1000 taškų sumą pavyko surinkti net trijose užduotyse. Sidabro medalį pelnė prancūzas Thomasas Merceronas (9349 taškai), bronza atiteko Vokietijos atstovui Pascaliui Kreinsui (6999 tšk.). Kitas čempionate dalyvavęs lietuvis 23-ejų Laurynas Komža užėmė 14 vietą (6683 tšk.). Čempionate rungėsi 26 sportininkai iš trylikos valstybių. Jaunieji pilotai atliko tris skrydžius, per kuriuos turėjo įveikti 13 užduočių.