Baltijos lygoje dominuoja Latvijos klubai

2008 04 03 0:00

Antradienį sužaistos ketverios 2008 metų Baltijos futbolo lygos trečiojo turo rungtynės. Lietuvos ir Latvijos klubų akistatoje sėkmė lydėjo mūsų kaimynus.

Lietuvos ir Latvijos klubų dvikovoje vienintelę pergalę pavyko iškovoti tik šalies pirmenybių bronzos medalininkui Panevėžio "Ekranui". Jis trijų ekipų A grupės susitikimą namuose 2:1 (0:0) laimėjo prieš Rygos "FK Riga" (Latvija) klubą, kuriam atstovauja ir lietuvis Mindaugas Kalonas.

"Ekrano" revanšas.

Prieš dvi savaites vykusiose rungtynėse Rygoje panevėžiečiai neišvengė sutriuškinimo. Jie pralaimėjo svečiams rezultatu 1:4. Šį kartą "Ekrano" žaidėjai atsirevanšavo rygiečiams. Pastarieji pirmavo po Michailo Micholapo įvarčio (51 min.), tačiau antrame kėlinyje prabudę panevėžiečiai sugebėjo išlyginti, o rungtynių pabaigoje - ir persverti rezultatą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Egidijus Varnas (75 min.) ir Dainius Gleveckas (83 min.).

Po šio mačo "FK Riga" ir "Ekranas" turi po 6 taškus ir dar

labiau priartėjo prie atkrintamųjų varžybų. Į jas patenka pirmąsias dvi vietas grupėje užėmusios komandos.

A grupės turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rygos "FK Riga" (Latvija) 3 2 0 1 6:3 6

2. Panevėžio "Ekranas" 3 2 0 1 4:5 6

3. Talino TVMK (Estija) 2 0 0 2 0:2 0

Antausis "Sūduvai"

Ypač skaudžią nesėkmę B grupėje patyrė Lietuvos vicečempionė Marijampolės "Sūduva". Namie ji 1:6 (0:2) pralaimėjo pirmąją vietą grupėje ir kelialapį į atkrintamąsias varžybas užsitikrinusiam Rygos "Skonto" klubui. Ir prieš dvi savaites įvykusiame pirmame šių klubų mače triumfavo "Skonto" ekipa, 3:0 įveikusi marijampoliečius.

Antradienį "Sūduva" sėkmingai kovojo beveik visą pirmą kėlinį, tačiau jo pabaigoje svečiai pelnė du įvarčius, po kurių Marijampolės komandos žaidimas galutinai pakriko. Antroje dalyje žaidimo eiga nepasikeitė, nepaisant atliktų keitimų. Puikiai pasinaudodami progomis svečiai pelnė dar tris įvarčius. Garbės įvartį įmušė Willeris Oliveira (71 min.), tiksliai realizuodamas 11 m baudinį. Rungtynių pabaigoje puikiu tolimu smūgiu įvartį pelnęs "Skonto" žaidėjas Aleksandras Cauna užbaigė šeimininkų triuškinimą.

Po šios nesėkmės antrojoje vietoje likusi "Sūduva" turi 3 taškus ir lemiamas rungtynes dėl antro kelialapio į ketvirtfinalį žais su Talino "Levadia" (0 tšk.).

B grupės lentelė:

1. Rygos "Skonto" 3 3 0 0 12:2 9

2. Marijampolės "Sūduva" 3 1 0 2 3:9 3

3. Talino "Levadia" 2 0 0 2 1:5 0

R.Beniušio dovana

Svarbų tašką svečiuose iškovojo Lietuvos čempionas Kauno FBK "Kaunas". C grupės rungtynes svečiuose su du lietuvius savo gretose turėjusia Latvijos vicečempione Liepojos "Metalurgs" ekipa jis baigė lygiosiomis 1:1 (0:1). Pirmas šių komandų susitikimas baigėsi kauniečių pergale 1:0.

Antradienio mače šeimininkai pirmavo po taiklaus Latvijos klubui kauniečių paskolinto puolėjo Ričardo Beniušio smūgio (27 min.), bet susitikimo pabaigoje rezultatą išlygino "Kauno" legionierius iš Senegalo Pascalis Mendy (87 min.).

Iškovojusios po ketvirtą tašką "Metalurgs" ir "Kauno" ekipos pirmauja C grupėje ir tašku lenkia Narvos "Trans" futbolininkus, vienintelę pergalę iškovojusius prieš "Kauno" klubą.

C grupės lentelė:

1. Liepojos "Metalurgs" (Latvija) 3 1 1 1 5:2 4

2. Kauno FBK "Kaunas" 3 1 1 1 3:3 4

3. Narvos "Trans" (Estija) 2 1 0 1 2:5 3

Pirmoji "Žalgirio" nesėkmė

Pirmąją nesėkmę Baltijos lygoje patyrė ir D grupės lyderio poziciją prarado Vilniaus "Žalgiris". Jis antradienį išvykoje 0:2

(0:1) pralaimėjo Latvijos čempionei "Ventspils" vienuolikei, pasipildžiusiai dviem lietuviais - Marijanu Choružiu ir Dariumi Žutautu. Pirmas įvartis į svečių vartus įmuštas jau 2-ą susitikimo minutę. Šalto dušo atgaivinti vilniečiai perėmė iniciatyvą, tačiau rezultato išlyginti nesugebėjo. O antro kėlinio pradžioje šeimininkai po vilniečių vartininko Mariaus Rapalio klaidos pelnė ir antrą įvartį. Lietuvos futbolininkai susitikimą baigė ne visos sudėties, nes 72-ą minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Arvydas Veikutis.

Po šios pergalės Ventspilio klubas, turėdamas 6 taškus, pakilo į pirmąją vietą. Pirmosios klubų rungtynės Vilniaus "Sportimos" stadione baigėsi minimalia vilniečių pergale 1:0.