Baltijos pulo lygos aukso taurės – lietuvių rankose

2014 06 02 14:06
Varžybų nugalėtojai Simona Milišauskaitė ir Domas Mineikis.  Rolando Vaizgėlos nuotrauka

Savaitgalį geriausi Baltijos ir kaimyninių šalių sportininkai vasarą pasitiko Rygoje – čia įvyko antrasis iš penkių Baltijos pulo lygos etapų. Buvo žaidžiamas pulo-9 žaidimas. Lietuvos sportininkai ne tik parvežė aukso taures į Lietuvą, bet ir tiek vyrų, tiek moterų reitinge užima lyderių pozicijas.

Bendroje moterų ir veteranų grupėje varžybų nugalėtoja tapo vilnietė Simona Milišauskaitė, po beveik dvi valandas trukusios įtemptos kovos kontrolinėje partijoje 7:6 įveikusi Latvijos sportininkę Anną Prisjažnuką. Latvei finalas buvo itin nesėkmingas – lemiamoje partijoje mušdama 8 rutulį ji tinkamai neapskaičiavo smūgio kampo ir jėgos, todėl baltas rutulys krito į centrinę stalo kišenę.

Pirmajame Baltijos pulo lygos etape S. Milišauskaitė užėmė 3 vietą, o bendroje įskaitoje išlieka 1 pozicijoje.

Vyrų grupės pirmajame pusfinalyje tarpusavyje susitiko estai Oliver Lepp ir Mark Magi. M. Magi susitikimo viduryje perėmė iniciatyvą į savo rankas, išlygino rezultatą ir lemiamoje partijoje įveikė savo kraštietį minimaliu rezultatu 8:7. Kitame pusfinalyje vilnietis Domas Mineikis nelengvoje kovoje 8:6 nugalėjo latvį Peteris Ermansons, nors pastarasis iš pradžių pirmavo 3:0.

Finaliniame susitikime tarp D. Mineikio ir M. Magi intrigos netrūko: buvo sužaista net 14 partijų, iš kurių 6 laimėjo Estijos atstovas, o 8 – mūsų šalies sportininkas D. Mineikis. Keldamas nugalėtojo taurę į viršų vilnietis spinduliavo džiaugsmu.

Pirmajame Baltijos pulo lygos etape D. Mineikis užėmė 2 vietą, o 2014 m. reitinge išlieka 1 pozicijoje.

Iš viso antrajame Baltijos pulo lygos etape dalyvavo 18 moterų bei veteranų ir 55 vyrai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Didžiosios Britanijos.

Trečiasis varžybų etapas rugsėjo pradžioje vyks Taline.