Baltijos taure džiaugėsi latviai

2008 06 02 0:00
Mūsiškiams būtų pakakę iš lygiųjų, tačiau išlyginti rezultatą lietuviai nesugebėjo. LŽ archyvo nuotrauka

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė, per antrą rungtynių kėlinį praleidusi du įvarčius, 1:2 pralaimėjo latviams. Kaimynams po trejų metų pertraukos atiteko ir atnaujinto Baltijos taurės turnyro nugalėtojų titulas.

Latvijoje surengtame trijų komandų Baltijos taurės futbolo turnyre lietuviai, 1:0 nugalėję estus, liko antri, o čempionais devintą kartą tapo Latvijos futbolininkai.

Būtų užtekę lygiųjų.

Abiem sekmadienio varžovėms įveikus estus viskas buvo sprendžiama per paskutinę turnyro dvikovą.

Pirmą kėlinį Lietuvos futbolininkai turėjo progų pasižymėti, tačiau latvius gelbėjo vartininkas arba netaiklūs mūsiškių smūgiai. Po pertraukos jau tvirčiau jautėsi aikštės šeimininkai. 57-ą minutę po kampinio E.Jankauskas neuždengė varžovo ir šis galva smūgiavo kamuolį į vartus. Kamuolys pataikė į skersinį, o nuo jo, atsimušęs į Kasparą Gorkssą, įlėkė į vartus. 77-ą minutę jau po kito latvių pakelto kampinio kamuolį į savo vartus pasiuntė Vidas Alunderis. Po trijų minučių lietuviams pavyko rezultatą sušvelninti. Tai padarė iš po varžovo kojų į kairįjį vartų kampą kamuolį spyręs Ričardas Beniušis.

Jau per teisėjo pridėtą laiką įvartį galėjo įmušti Robertas Poškus, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas.

Lygiosios būtų tenkinusios Lietuvos rinktinę, nes tokiu atveju pagal nuostatus nugalėtoja tampa mažiau geltonų kortelių gavusi komanda.

Esperimentinė vienuolikė

Šeštadienį Jūrmaloje vykusias pirmąsias turnyro rungtynes Lietuvos komanda laimėjo tik joms baigiantis, kai 87-ą minutę pasižymėjo rinktinėje debiutavęs Valerijus Mižigurskis. "Estai visada mokėjo žaisti - neseniai įveikė kanadiečius, sužaidė lygiosiomis su gruzinais", - pasibaigus dvikovai teigė Liepojos "Metalurgs" ekipoje rungtyniaujantis Tomas Tamošauskas.

Mūsų rinktinės treneris Algimantas Liubinskas neslėpė, kad daugiausia dėmesio skirs rungtynėms su čekais (pralaimėta 0:2), latviais ir šią savaitę su rusais, o per mačą su Estijos komanda jis drąsiai eksperimentuos. Tad jei lygintume rungtynių su Čekijos ekipa startinę sudėtį, pamatytume, kad per dvikovą su estais aikštėje buvo tik A.Kučys, o per antrą kėlinį dar pasirodė T.Žvirgždauskas, M.Kalonas ir A.Jokšas.

Kai lietuviai laimėjo, A.Liubinskas džiaugėsi, jog eksperimentas pasitvirtino: "Sprendimas įleisti kitus žaidėjus pasiteisino, nors buvo daug nervų, trūko susižaidimo, šaltakraujiškumo, padaryta neapgalvotų veiksmų."

Rungtynių su estais išvakarėse rinktinę paliko traumuotas Arūnas Klimavičius ir Audrius Kšanavičius. Pastarasis iškeliavo namo dėl to, kad komandos trenerių netenkino jo fizinis pasirengimas. Į šių žaidėjų vietą buvo pakviesti du nauji A lygoje žaidžiantys futbolininkai - Vilniaus "Vėtros" klubo gynėjai Algis Jankauskas ir Egidijus Majus.

Estai turi mažiausia trofėjų

Šis Baltijos taurės turnyras vyko jau 23 kartą. Iki sekmadienio 11 kartų taurę buvo iškovojusi Lietuva, 8 - Latvija, 3 - Estija. Beje, estai pastarąjį kartą triumfavo tik 1938-aisiais. Ankstesnis turnyras buvo surengtas 2005-aisiais. Tąsyk Estijos rinktinė, nenorėdama atskleisti savo kortų, atsisakė dalyvauti turnyre, nes su latviais varžėsi vienoje pasaulio čempionato atrankos grupėje. Todėl nugalėtoją lėmė vienas susitikimas. Kaune vykusiose rungtynėse Lietuvos komanda po dviejų Igorio Morino įvarčių palaužė latvius ir tapo stipriausia Baltijos rinktine.

Latvių jaunimas irgi stipresnis

Jaunimo (iki 21 metų) Baltijos taurės varžybas taip pat laimėjo šeimininkai latviai. Šeštadienį jie 1:0 (0:0) įveikė Lietuvos bendraamžius. Mūsiškiai liko antri. Latvijos futbolininkai pasinaudojo kiekybine persvara (37-ą min. iš aikštės buvo pašalintas Tomas Vyšniauskas), o pergalingą įvartį 73-ią minutę įmušė Sergejus Kožanas. Treti liko estai. Jie pralaimėjo abejas rungtynes. Ketvirtadienį latviai įveikė estus 2:1 (0:1), o penktadienį lietuviai juos nugalėjo 4:0 (1:0). Įvarčius pelnė Mindaugas Palionis (7 ir 83 min.), Nerijus Valskis (61 min. - 11 m) ir Robertas Vėževičius (90). 85-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas estas Eino Puris.

Kiti rezultatai

Savaitgalį kontrolines rungtynes žaidė Europos čempionatui Austrijoje ir Šveicarijoje besirengiančios ekipos. Rezultatai: Prancūzija - Paragvajus 0:0, Ispanija - Peru 2:1 (1:0), Vengrija - Kroatija 1:1 (1:1), Vokietija - Serbija 2:1 (0:1), Austrija - Malta 5:1 (2:1), Šveicarija - Lichtenšteinas 3:0 (2:0), Belgija - Italija 3:1 (2:0), Čekija - Škotija 2:1 (0:0), Portugalija - Gruzija 2:0 (2:0), Rumunija - Juodkalnija 4:0 (1:0).