Baltijos taurė sugrįžo į Lietuvą

2010 06 21 0:00
M.Savėnas (kairėje) įvarčiu prisidėjo prie Lietuvos rinktinės triumfo.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos futbolo rinktinė po penkerių metų pertraukos iškovojo Baltijos taurę. Mūsiškiai laimėjo Kaune vykusį tradicinį trijų pabaltijo valstybių turnyrą.

Penktadienį Lietuvos rinktinė lygiosiomis 0:0 sužaidė su pastarojo Baltijos taurės turnyro (2008 m.) nugalėtoja Latvija. Šeštadienį vykęs latvių ir estų susitikimas taip pat baigėsi be įvarčių - 0:0.

Tad vakar Lietuvos ir Estijos dvikovoje turėjo paaiškėti stipriausia turnyro rinktinė. Lietuviai aktyviau pradėjo rungtynes, o savo pranašumą įrodė 31 minutę. Tuomet Estijos komandos vartininkas Mihkelis Aksalu baudos aikštelėje pargriovė Mantą Savėną. Pastarasis pats realizavo 11 m baudinį - 1:0.

Po pertraukos estai vis dažniau grasino Pauliaus Grybausko ginamiems vartams, tačiau lietuviai gynėsi patikimai. Šeimininkai pavojingai kontratakavo. Vienas Raimondo Žutauto komandos greitas išpuolis baigėsi antruoju įvarčiu - 90 min. nuo gynėjų pabėgęs Artūras Rimkevičius įtvirtino savo komandos pranašumą - 2:0.

22 sykį rengtą Baltijos taurės turnyrą Lietuvos rinktinė laimėjo jau 10 kartą. 9 kartus yra triumfavusi Latvija, 3 - Estija.

Analogišką pergalę iškovojo ir Lietuvos jaunimo rinktinė, triumfavusi Marijampolėje vykusiame Baltijos taurės jaunimo turnyre.

Lietuviai penktadienį 2:1 nugalėjo latvius. Įvarčius pelnė Povilas Krasnovskis ir Marius Papšys. Šeštadienį Latvijos jaunimas 1:0 pranoko estus. O vakar lemiamose rungtynėse lietuviai su estais sužaidė 1:1, bet taško pakako galutinei pergalei iškovoti. Lietuviai pirmavo po Eivino Zagursko įvarčio 59 min., bet 72 min. rezultatą išlygino Jurijus Jevdokimovas.