Batalijos dėl vietos ketvirtfinalyje

2013 05 13 12:04
Scanpix nuotrauka

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančiose šešiolikos rinktinių pasaulio ledo ritulio pirmenybėse vietas ketvirtfinalyje užsitikrino Šveicarijos, Kanados, JAV, Suomijos bei Rusijos ekipos.

Šeštą pergalę iš eilės iškovojo aštuonių ekipų S grupės Stokholme lyderė Šveicarijos (17 tšk.) rinktinė, ji sekmadienį 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) nugalėjo ketvirtojoje pozicijoje esančius Norvegijos ledo ritulininkus. Antrąją vietą užimanti olimpinė čempionė Kanados (16 tšk.) komanda 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) įveikė penktojoje pozicijoje esančią 2012-ųjų pasaulio čempionato bronzos medalininkę Čekijos (8 tšk.) ekipa.

H grupėje Helsinkyje lydere tapo olimpinė vicečempionė JAV (15 tšk.) rinktinė, ji 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) šventė pergalę prieš penktojoje pozicijoje esančius Vokietijos (7 tšk.) ledo ritulininkus. Trečiąją vietą užimanti čempionės titulą ginanti Rusijos (12 tšk.) komanda 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) laimėjo prieš ketvirtojoje pozicijoje esančią vicečempionę Slovakijos (7 taškai) ekipą.

Į pasaulio ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

H grupės lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. JAV 6 5 0 0 1 23:12 15

2. Suomija 6 4 1 0 1 20:12 14

3. Rusija 6 4 0 0 2 21:10 12

4. Slovakija 6 2 0 1 3 14:16 7

5. Vokietija 6 2 0 1 3 10:14 7

6. Prancūzija 5 2 0 0 3 10:15 6

7. Austrija 6 1 1 0 4 14:21 5

8. Latvija 5 1 0 0 4 9:21 3