Be medalių, bet su olimpiniais kelialapiais

2015 08 25 6:00

Italijos mieste Milane vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Lietuvos sportininkai laimėjo du olimpinius kelialapius.

Kitais metais Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuva tikrai turės du sportininkus tiek baidarių, tiek kanojų sprinto varžybose. Šią teisę pelnė Ignas Navakauskas ir Henrikas Žustautas.

25 metų I. Navakauskas Milane iš lietuvių pasirodė geriausiai. Baidarių 200 m sprinto rungties finale jis finišavo ketvirtas (35,410 sek.). Šios rungties varžybų aukso medalis atiteko kanadiečiui Markui De Jonge'ui (34,802 sek.), sidabro – prancūzui Maxime'ui Beaumontui (34,993 sek.), bronzos – švedui Peteriui Menningui (35,002 sek.).

„Ketvirtoji vieta garantuoja Lietuvai vietą olimpinėse žaidynėse. Tai buvo pagrindinis šio sezono tikslas ir džiaugiuosi, kad pavyko jį įvykdyti. Tačiau apmaudu, kad likau per žingsnį nuo medalio. Analizuosime klaidas ir sieksime medalio kitų metų olimpiadoje„, – po finišo kalbėjo I. Navakauskas.

Baidarininko treneris Romas Petrukanecas nebuvo nusivylęs sportininko iškovota vieta: „Medalių norisi visada, bet šiame lygyje į viršų kylama palengva, žingsnis po žingsnio, kadangi konkurencija pasaulyje tik didėja. Džiaugiamės olimpiniu kelialapiu, o viltis laimėti medalį atidedame iki olimpiados.“

Kito olimpinio kelialapio laimėtojas 21 metų H. Žustautas kanojų 200 m sprinto varžybose finišavo penktas. Jo laikas – 39,105 sek. Šiose varžybose nugalėjo baltarusis Artiomas Kozyrius (38,605 sek.), aplenkęs kiną Li Qiangą (38,815 sek.) bei brazilą Queirozą dos Santosą (38,915 sek.).

„Varžybų starte neirklavau pilna jėga, nes atrankos varžybose startuodamas apgadinau valtį. Todėl baiminausi pakartoti šią klaidą. Po 70 metrų pajutau, kad galiu irkluoti greičiau. Ėmiau vytis varžovus, tačiau nespėjau to padaryti. Nesu patenkintas penktąja vieta„, – prisipažino H. Žustautas.

Sportininko treneris Kazimieras Rėksnys svarstė, kad auklėtinį galėjo slėgti spaudimas laimėti medalį: „Pastaruoju metu Henrikas gerbėjus pripratino prie pergalių ir žemesnės vietos jų nebetenkina. Tačiau svarbiausia, kad iškovotas olimpinis kelialapis. Prieš metus apie olimpiadą mes net nesvajojome.“

Tiesa, dėl vietos olimpinėse žaidynėse H. Žustautui dar teks pakovoti su Londono olimpiados vicečempionu Jevgenijumi Šuklinu. Kuris keliaus į Rio de Žaneirą, paaiškės po kitais metais vyksiančių nacionalinės atrankos varžybų.

Dar dvi lietuvių dviviečių baidarių įgulos dalyvavo savo rungties finaluose. 200 m sprinto rungties finale Aurimas Lankas su Edvinu Ramanausku užėmė 7 vietą (31,489 sek.). 1000 m rungties varžybose Ričardas Nekriošius su Andrejumi Olijniku ilgai plaukė penktoje pozicijoje, bet galiausiai taip pat finišavo septinti (3:13,599). Jie liko be olimpinių kelialapių.

20-metė kanojininkė Rūta Dagilytė 1000 m rungties pusfinalio antrame plaukime buvo penkta, o bendroje įskaitoje užėmė 21 vietą (53,228 sek.).