Besiilsinčios mūsų favoritės padėjo australėms laimėti

2009 07 28 0:00

Nesėkminga Lietuvos krepšininkėms buvo Tailande vykstančio pasaulio jaunių merginų (iki 19 metų) čempionato antrojo etapo pradžia.

Per pirmas E grupės rungtynes Ramunės Kumpienės treniruojamos lietuvės vakar 53:69 (14:18, 9:16, 10:21, 20:14) nusileido Australijos krepšininkėms.

Po dviejų kėlinių australės pirmavo 11 taškų (34:23), o trečiasis ketvirtis mūsiškes visiškai palaužė. Per devynias minutes lietuvės pelnė 2 taškus, o varžovės - 20, ir skirtumas tapo triuškinamas - 25:54. Per paskutinį kėlinį lietuvėms pavyko šiek tiek priartėti, tačiau australės išlaikė dviženklę persvarą ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.

Pirmą kartą planetos pirmenybėse dalyvaujančioms Europos čempionėms lietuvėms 15 taškų pelnė Lina Pikčiūtė, 12 - Inesa Visgaudaitė, 11 - Eglė Šikšniūtė, 7 - Gintarė Mažionytė. Iš nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė Elizabeth Cambage (20 tšk.) ir Rachel Jarry (15 tšk. ir 11 atk. kam.).

"Mūsų pagrindinės žaidėjos po rungtynių su brazilėmis pavargo, nes joms teko pagrindinis krūvis. O australės yra čempionato favoritės, tad nutarėme savo lyderes pataupyti dvikovai su prancūzėmis, - vakar LŽ sakė rinktinės trenerė Ramunė Kumpienė. - Greitai atgauti jėgų čia neįmanoma, nes oras labai drėgnas, pavėsyje - 35 laipsniai karščio. Sąlygos nelengvos - treniruočių salėje nėra net kondicionierių."

Lietuvos krepšininkės su dviem pergalėmis ir dviem pralaimėjimais E grupėje yra ketvirtos. Šiandien jos susitiks su prancūzėmis, kurios pirmadienį 59:48 (16:17, 19:7, 6:11, 18:13) įveikė braziles ir iškovojo antrą pergalę. Per kitas E grupės rungtynes Čekija 72:60 (16:15, 24:14, 20:17, 12:14) nugalėjo Argentiną.

F grupės pirmadienio rezultatai: JAV - Kanada 64:50, Kinija - Rusija 62:67, Ispanija - Japonija 81:57. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių komandas.