Biatlonininkų sėkmė

2014 03 16 15:59
T.Kaukėnas Reuters/Scanpix nuotrauka

Kontiolahtyje (Suomija) baigėsi priešpaskutinis – aštuntas – pasaulio biatlono taurės etapas. Vyrų persekiojimo varžybose startavo net du Lietuvos sportininkai, kurie pasiekė geriausius karjeros rezultatus.

Tomas Kaukėnas (šaudymas 1+0+0+2) užėmė 22 vietą bei pelnė dar 19 įskaitinių taškų, o Karolis Dombrovskis (0+1+1+1) finišavo 44-as.

12,5 km distancijos persekiojime biatlonininkai startavo pagal sprinto rezultatus: T.Kaukėnas į trasą iššliuožė 35-as (1 min. 37 sek. vėliau nei pirmas startavęs Johannesas Thingnessas Boe), o K. Dombrovskis – 54-as (2 min. 17 sek. vėliau). Pučiant stipriam vėjui daug biatlonininkų šaudė netaikliai, todėl 3 baudos ratus sukę lietuviai buvo tarp taikliausiųjų – mažiau netikslių šūvių atliko vos 6 biatlonininkai.

Po pirmo šaudymo T.Kaukėnas buvo 37-as, antro – 28-as, trečio – 19-as. Prieš lemiamą šaudymo seriją skirtumas nuo geriausiųjų 10-uko ir T.Kaukėno buvo vos keliolika sekundžių, todėl taikliai šaudęs lietuvis galėjo kovoti net dėl vietos tarp prizininkų. Vis dėlto biatlonininkas prašovė pirmą ir paskutinį taikinius, o iš baudos ratų į distanciją iššliuožė būdamas 19-as. Per paskutinį ratą lietuvį dar aplenkė trys sportininkai.

Ši T.Kaukėno užimta 22 vieta – geriausia Lietuvos biatlonininko pozicija pasaulio taurės varžybose. Tiesa, tokią pačią vietą jis buvo užėmęs praėjusių metų pasaulio čempionate. Primename, jog Sočio olimpinių žaidynių asmeninėse lenktynėse lietuvis buvo 23-ias. Beje, pagal persekiojimo laiką T.Kaukėnas lenkė ne tik varžybų nugalėtoją J.T.Boe (startavo 1 min. 37 sek. vėliau, o finišavo – po 1 min. 4 sek.), bet ir sezono lyderį, dukart olimpinį čempioną prancūzą Martiną Fourcade (lietuvis startavo 57 sek. vėliau, o finišavo atsilikęs 47,7 sek.). Beje, Prancūzijos sportininkas prašovė tiek pat kartų, kiek ir lietuvis – tris.

Gerą galimybę pelnyti pirmus pasaulio taurės taškus turėjo K.Dombrovskis: jis jau po pirmo šaudymo šoko į 45 vietą iš 52-os (du anksčiau turėję startuoti biatlonininkai nedalyvavo), po antros šaudymo serijos pakilo į 43 poziciją, trečios – 41-ą. Paskutinėje šaudykloje pagrindiniai konkurentai taip pat šaudė užtikrintai ir K.Dombrovskis į trasą iššliuožė būdamas 42-as. Paskutiniame rate lietuvį dar aplenkė olimpinis prizininkas Ondrejus Moravecas iš Čekijos bei kanadietis Scottas Gow.

Nugalėtoju tapęs J.T.Boe antrą vietą užėmusį M.Fourcade aplenkė 16,3 sek. Trečias finišavo švedas Bjoernas Ferry (atsiliko 20,4 sek.). T.Kaukėnas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 4 sek., o K.Dombrovskis – 3 min. 29,4 sek.

Bendroje įskaitoje užtikrintai pirmauja M.Fourcade (798 tšk.), lenkiantis J.T.Boe (560 tšk.) bei persekiojime nefinišavusį norvegą Emilį Hegle Svendseną (558 tšk.). Jau 56 taškus turintis T.Kaukėnas pakilo į 57 poziciją.

Sekmadienį vyko ir moterų 10 km persekiojimo rungtis, kurioje dalyvauti teisę iškovojusi Diana Rasimovičiūtė nestartavo.

Trečią pergalę iš eilės iškovojo suomė Kaisa Makarainen. 31-erių biatlonininkė prašovė 2 kartus bei lygiai 1 min. aplenkė tris olimpinius auksus iškovojusią baltarusę Dariją Domračevą (1 baudos ratas). Trečia vieta atiteko 1 min. 54,3 sek. atsilikusiai Rusijos veteranei Olgai Zaicevai. Beje, pastaroji biatlonininkė jau pirmoje šaudykloje prašovė 4 kartus (iš viso – 5).

Bendroje įskaitoje lyderės poziciją sutvirtino K.Makarainen (781 tšk.). Antra yra Tora Berger (724 tšk.), trečia – D.Domračeva (650 tšk.). D.Rasimovičiūtė klasifikuojama 66-a (34 tšk.), o Natalija Kočergina – 89-a (11 tšk.).

Paskutinis sezono pasaulio taurės etapas ketvirtadienį prasidės Norvegijoje.