Bičiuliai triumfavo tą pačią dieną

2010 11 30 0:00
Ne sykį su R.Federeriu (kairėje) treniravęsis R.Berankis tą pačią dieną šventė pergalę kitos šalies sostinėje.
LŽ archyvo nuotrauka

Anglijos sostinėje Londone surengtą aštuonių geriausių pasaulio tenisininkų 2010 metų sezono baigiamąjį turnyrą "Barclays ATP World Tour Finals" penktą kartą laimėjo šveicaras Roger Federeris.

Tą pačią dieną Helsinkyje (Suomija) pasibaigusiame "ATP Challenger Tour" serijos turnyre "IPP Open 2010" (prizų fondas - 106,5 tūkst. eurų) triumfavęs jaunasis R.Federerio bičiulis dvidešimtmetis Ričardas Berankis po šios pergalės tapo pirmuoju lietuviu, įsiveržusiu į geriausių pasaulio tenisininkų šimtuką.

Atpildo valanda

Elitinių tenisininkų turnyro finale antruoju skirstytas 29-erių R.Federeris 6:3, 3:6, 6:1 nugalėjo favoritu laikytą pirmąją pasaulio raketę 24 metų ispaną Rafaelį Nadalį. Šis ir po pralaimėjimo išliko lyderio pozicijoje pirmadienį paskelbtoje naujojoje geriausių planetos tenisininkų klasifikacijoje. R.Federeris pirmosios pasaulio raketės titulą prarado prieš pusmetį, po nesėkmingo pasirodymo šių metų atvirajame Prancūzijos čempionate. Tada šveicaras birželio 7 dieną paskelbtoje ATP klasifikacijoje užleido lyderio poziciją Paryžiuje triumfavusiam R.Nadaliui. Tačiau sekmadienį R.Federeris sulaukė saldžios atpildo valandos - per prestižinį metų turnyrą pasaulio vyrų teniso rekordininkas (šveicaras laimėjo net 16 "Grand Slam" serijos turnyrų) nugalėjo principinį savo varžovą iš Ispanijos. Be pagrindinio prizo, R.Federeriui atiteko 1,63 mln. JAV dolerių čekis ir 1500 ATP taškų, o R.Nadalis uždirbo 860 tūkst. dolerių ir 1000 taškų. Anksčiau šveicaras baigiamuosius sezono turnyrus yra laimėjęs 2003, 2004, 2006 ir 2007 metais.

Dvejetų varžybas po metų pertraukos vėl laimėjo Serbijoje gimęs Kanados tenisininkas Danielis Nestoras ir Nenadas Zijmovičius iš Serbijos. Jie finale 7:6 (8:6), 6:4 įveikė indą Maheshą Bhupathį ir rusą Maksą Mirną. Kartu su pagrindiniu prizu nugalėtojams įteiktas 265 tūkst. dolerių čekis, be to, jie gavo 1300 ATP dvejetų reitingo taškų.

Svaiginamas skrydis

Ne sykį su R.Federeriu treniravęsis R.Berankis, tarsi susitaręs su šveicaru, tą pačią dieną triumfavo kitos šalies sostinėje. Ričardas ne tik laimėjo turnyrą, bet ir atliko didžiulį šuolį ATP klasifikacijoje. Pirmadienį paskelbtame naujajame stipriausių pasaulio tenisininkų ATP sąraše dvidešimtmetis tenisininkas (596 tšk.) pirmą kartą Lietuvos sporto istorijoje įsiveržė į ATP geriausiųjų šimtuką. R.Berankis iš 119 vietos svaiginamu šuoliu perskrido net 34 laiptelius ir įsitaisė 85 pozicijoje. Tai įvyko po įspūdingos lietuvio pergalės "IPP Open 2010" turnyre Helsinkyje, kur finalą laimėjęs jaunasis mūsų tenisininkas uždirbo 125 ATP taškus. Tačiau ne taškai lėmė istorinį R.Berankio skrydį, o jo žaidimas. Gražus ir valingas. Kaip Ričardo charakteris.

Kitas Lietuvos talentas devyniolikmetis Laurynas Grigelis ATP klasifikacijoje iš 401 pozicijos smuktelėjo į 406-ąją (99 tšk.). Pasaulio tenisininkių WTA klasifikacijoje 24-erių Lina Stančiūtė (101 tšk.) iš 394 vietos pakilo į 393-iąją. Lyderė išlieka lenkų kilmės Danijos atstovė Carolina Wozniacki (8035 tšk.).