Brazilai pasaulio nenustebino

2006 06 15 0:00
Brazilų pergalę prieš kroatus lėmė Kaka įvartis.

Antradienis pasaulio futbolo pirmenybėse buvo ypatinga diena - startavo brazilai, atvykę į Vokietiją ginti pasaulio čempionų titulo

Kiekvienos penkiskart planetos čempionų brazilų rungtynės visame pasaulyje būna didžiulis įvykis, o ką jau kalbėti apie pačią Braziliją. Net gydymo įstaigos ir policijos komisariatai šioje šalyje antradienį baigė darbą dviem valandomis anksčiau, kad visi galėtų stebėti tiesioginę varžybų transliaciją.

Brazilai čempionatą pradėjo pergale - 1:0 įveikė kroatus. Tačiau po šių rungtynių tik pagausėjo skeptikų, manančių, jog Brazilijos rinktinė neapgins čempionės titulo. Jos futbolininkai žaidė vos ne vaikščiodami, visiškai neagresyviai, nedemonstravo jokių stebuklingų derinių. Kroatai nenusipelnė pralaimėjimo, nes ne kartą, ypač antrame kėlinyje, galėjo išlyginti rezultatą.

Brazilų pergalę nulėmė aktyviausio šios komandos žaidėjo Kaka fantastiškas tolimas smūgis pirmo kėlinio pabaigoje. Prieš pirmenybes prognozuota, kad brazilų puolėjas Ronaldo pagerins pasaulio čempionatų rezultatyvumo rekordą, priklausantį Gerdui Mulleriui. Šis buvęs Vokietijos rinktinės puolėjas pelnė 14 įvarčių, o Ronaldo yra pasižymėjęs 12 kartų. Tačiau išvydus mačą su kroatais jau kyla abejonių, ar tai įvyks. Sunkiasvoris Ronaldo, kaip ir per dažnas pastarojo sezono Madrido "Real" rungtynes, publikos buvo nušvilptas.

Brazilijos rinktinės treneris Carlosas Alberto Parreira prieš debiutinį mačą kalbėjo: "Vokietijoje turime laimėti visas septynerias rungtynes, todėl per pirmąsias išnaudosime tik 60 proc. savo potencialo". "Canarinhos" - taip vadinama Brazilijos rinktinė - gerbėjams telieka tikėti šiais žodžiais.

Dar labiau savo debiutu nuvylė Prancūzijos ekipa, rungtynes su Šveicarijos komanda baigusi nulinėmis lygiosiomis. Prancūzai pratęsė 2002 metų pasaulio pirmenybėse pradėtų nesėkmingų varžybų seriją - jie nesugebėjo įmušti įvarčio per ketvirtą iš eilės mačą. Vienoje pasaulio čempionato atrankos turnyro grupėje žaidusių prancūzų ir šveicarų abejos rungtynės taip pat baigėsi lygiosiomis, bet šįsyk arčiau pergalės buvo Šveicarijos reprezentantai.

Ukrainiečių treneris Olegas Blochinas prieš vakarykštį komandos debiutą pasaulio čempionate kalbėjo, kad jo vyrai įveiks ispanus, tačiau šie nuleido ukrainiečius ant žemės. Jau 17-ą minutę Ispanijos futbolininkai pirmavo 2:0, o mačą laimėjo rezultatu 4:0.

Ukrainiečiai ir prancūzai - būsimi Lietuvos rinktinės varžovai Europos čempionato atrankos turnyre.