Bronza - švedams

2010 05 24 0:00
Švedijos rinktinė supranta, jog bronza - ne auksas, bet geriau trečioji vieta, nei grįžti namo be medalių.

Vakar Vokietijoje pasibaigusio pasaulio ledo ritulio čempionato bronzine prizininke tapo Švedijos rinktinė.

Mažajame finale švedai čempionato šeimininkę Vokietijos komandą nugalėjo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). O vėlų sekmadienio vakarą turėjo paaiškėti, kam atiteks pasaulio čempionato auksas. Dėl jo susikovė titulą gynusi Rusija ir Čekijos rinktinė. Planetos pirmenybių finale tarpusavyje jos žaidė pirmą kartą.

Pirmose pusfinalio rungtynėse šeštadienį Čekijos ledo ritulininkai tik po baudinių serijos įveikė Švedijos komandą - 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0). Pergalingą baudinį įmušė Janas Marekas. Švedija dusyk pirmavo po tikslių Johano Harju (08:29) ir Andreaso Engqvisto (31:25) smūgių. Tačiau pirmame kėlinyje įvartį pelnė čekas Tomašas Mojzisas (17:28), o likus 8 sekundėms iki rungtynėms skirto laiko Karelas Rachunekas (59:52) išlygino rezultatą.

Čekija į pasaulio pirmenybių finalą pateko po ketverių metų pertraukos. Įdomiausia, jog 2006-aisiais Rygoje vykusiame planetos čempionate Čekijos rinktinė finalą pralaimėjo būtent Švedijai.

Antrose pusfinalio rungtynėse titulą gynusi Rusija tik pačioje rungtynių pabaigoje palaužė turnyro šeimininkę Vokietiją 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Vokiečiai šiame mače pirmavo po tikslaus Marcelo Goco (15:30) smūgio, tačiau antro kėlinio viduryje Jevgenijus Daciukas (31:07) išlygino rezultatą. Ir tik trečio kėlinio pabaigoje Pavelas Daciukas (58:10) pelnė pergalingą įvartį.