Bronzinis baidarininkų tandemas

2016 08 19 6:00
Edvinas Ramanauskas (kairėje) ir Aurimas Lankas atlaikė vengrų spaudimą ir finišavo treti. Vytauto Dranginio/LTOK nuotrauka

Lietuvos delegacija Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse į savo kraitį įsidėjo dar vieną bronzos apdovanojimą. Ir jį vėl pelnė vandens sporto šakų atstovai.

Vakar baidarių irklavimo 200 m varžybose dvivietė Lietuvos įgula Aurimas Lankas bei Edvinas Ramanauskas finišavo trečioje vietoje. Praėjusią savaitę bronzos medalius Lietuvai iškovojo irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, o sidabrą pelnė irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris.

Gimtadienio dovana

A. Lankas ir E. Ramanauskas tiesiausiu keliu pateko į A finalą, trečiadienį laimėję kvalifikacinį plaukimą. Vakarykštės varžybos dėl medalių buvo kvapą gniaužiančios – visus 200 metrų vandens kanale virė atkakli kova.

Tik ispanams Sauliui Craviotto bei Cristianui Toro pavyko finišuoti kiek atitrūkus nuo varžovų (32,075 sek.). Tuo metu kitus medalininkus skyrė šimtosios sekundės dalys.

A. Lankui ir E. Ramanauskui pritrūko vos 0,014 sek. iki sidabro medalių, kuriuos pelnė britai Liamas Heathas ir Jonas Schfieldas (32,368 sek.). Tačiau mūsiškiai (32,382 sek.) taip pat tik akimirksniu – 0,030 sek. – atsiplėšė nuo ketvirtoje vietoje finišavusių vengrų Sandorio Totkos bei Peterio Molnaro (32,412 sek.). Po įspūdingo finišo Lietuvos irkluotojai tik sulaukę oficialių rezultatų švieslentėje sužinojo, kad tapo olimpiados prizininkais.

Įdomu, kad vakarykštis baidarininkų varžybų finalas sutapo su E. Ramanausko 31-uoju gimtadieniu.

„Pati geriausia gimtadienio dovana, kokią buvo galima sugalvoti. Vienu metu apie žaidynes galėjau tik svajoti, o dabar turiu medalį“, – po bronzinio finišo džiaugėsi E. Ramanauskas.

A. Lankui 31-eri sukaks rugsėjo 7 dieną.

Sportininkai teigė, kad finale teko irkluoti prieš vėją. Tai ir lėmė, kad lietuvių laikas vakar buvo daugiau nei pusę sekundės prastesnis, nei kvalifikacinėse varžybose (31,755 sek.).

Pritrūko 2 sekundžių

Kitai Lietuvos dviviečių baidarių įgulai 29-erių Ričardui Nekrošiui ir 28-erių Andrejui Olijnikui iki medalio pritrūko daugiau nei 2,155 sek.

Vyrų dviviečių baidarių 1000 m lenktynių finale Lietuvos irkluotojai atplaukė penkti, distancijoje sugaišę 3 min. 14,748 sek.

1000 m dviviečių baidarių lenktynėse triumfavo vokiečiai Maxas Rendschmidtas ir Marcusas Grossas (3:10,781), antri liko serbai Marko Tomičevičius ir Milenko Žoričius (3:10,969), treti – australai Kenas Wallace'as ir Lachlanas Tame (3:12,593).

„Ši vieta atspindi mūsų dabartinį pajėgumą. Pernai pasaulio čempionate buvome septinti, užpernai šešti, dabar olimpiadoje – penkti. Tai rodo, kad esame pasiekę geriausią sportinę formą“, – teigė A. Olijnikas.

Tuo metu vienviečių kanojų sprinto lenktynėse 22 metų Henrikas Žustautas užėmė 11 vietą. 200 metrų sprinto rungties B finale H. Žustautas finišavo trečias (40,230 sek.), o bendroje įskaitoje jis liko 11 vietoje. Olimpiniu čempionu tapo ukrainietis Jurijus Čebanas, sprintą įveikęs per 39,279 sek. Jis akimirksniu aplenkė Azerbaidžano atstovą Valentiną Demjanenką (39,493 sek.) ir brazilą Isquisą Queirozą Dos Santosą (39,628 sek.).

A. Palšytė varžysis finale

Lietuvos lengvaatletė Airinė Palšytė pateko į olimpiados moterų šuolio į aukštį varžybų finalą. Kvalifikacinis normatyvas buvo 1,94 m. Šį aukštį 24-erių lietuvė įveikė antruoju bandymu.

Atrankos varžybose varžėsi 33 šuolininkės, į finalą prasibrovė 17. Moterų šuolio į aukštį varžybų finalas vyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį 2:30 val. Lietuvos laiku.

Šiandien Rio de Žaneire startuos baidarininkas Ignas Navakauskas (200 m, vienvietė), ėjikai Tadas Šuškevičius (50 km), Brigita Virbalytė-Dimšienė, Neringa Aidietytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km).

Savo pasirodymą toliau tęs penkiakovininkų komandą. Po pirmosios varžybų dienos ir fechtavimosi rungties Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo 11-a (214 tšk.), Ieva Serapinaitė – 25-a (190 tšk.).