Bronzinis berniukas

2014 08 21 20:30
Giedrius Titenis laimėjo jau du Europos čempionato medalius. AFP/Scanpix nuotrauka

Plaukikas Giedrius Titenis išgyvena karjeros piką. 25-erių Lietuvos sportininkas Berlyne vykstančiame Europos čempionate vakar iškovojo antrąjį bronzos medalį.

Trenerio Žilvino Ovsiuko auklėtinis antrąjį apdovanojimą pelnė 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Finale Giedrius distanciją įveikė per 2 min. 8,93 sek. ir 0,26 sek. aplenkė į trečiąją vietą pretendavusį britą Andre Willisą. Pusfinalyje G. Titenis atplaukė per 2 min. 10,05 sek.

200 m plaukimo krūtine rungties Europos čempionu dideliam Berlyno publikos džiaugsmui tapo vokietis Marco Kochas (2:07,47), sidabrą laimėjo britas Rossas Murdochas (2:07,77).

"200 metrų rungtis gana sudėtinga, bet pasitikiu savimi. Šie metai man geri, nes įdėjau daug darbo ir pastangų. Pernai, pirmaisiais metais po olimpiados, norėjosi poilsio, bet šiemet jaučiuosi gerai", - prieš vakarykštes varžybas kalbėjo G. Titenis.

Iš karto po starto jis išsiveržė į finalo lyderius. Po pirmųjų 50 metrų Giedrius M. Kochą lenkė 0,23 sek, įveikus 100 metrų lietuvio pranašumas prieš vokietį ištirpo iki 0,07 sek. Vėliau M. Kochas su R. Murdochu šovė į priekį, o G. Titeniui pavyko atlaikyti A. Williso spaudimą ir išsaugoti trečiąją vietą.

Pirmąjį bronzos medalį Berlyne G. Titenis iškovojo 100 m plaukimo krūtine rungtyje (59,61 sek.). Tai ne paskutinis jo startas Europos čempionate. Šiandien vyks 50 m plaukimo krūtine varžybos. Atranka prasidės 11.24 val. Lietuvos laiku, o G. Titenis varžysis 4-ajame plaukime.

Vakar Berlyne startavo dar keturi Lietuvos plaukikai. Tadas Duškinas, Deividas Margevičius, Mindaugas Sadauskas ir Simonas Bilius varžėsi 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje. Deja, nė vienam lietuviui nepavyko prasibrauti į pusfinalį. Tarp 74 rungties dalyvių geriausiai pasirodė M. Sadauskas (49,84 sek.), užėmęs 25 vietą. T. Duškinas (50,58 sek.) liko 42-as, S. Bilis (50,63 sek.) 46-as, o D. Margevičius (51,56 sek.) - 63-ias. Greičiausiai atrankoje plaukė italai Luca Leonardi (48,66 sek.) ir Luca Dotto (48,84 sek.) bei vengras Dominikas Kozma (48,86 sek.).