Buriavimo virtuozas kerėjo marias

2008 10 07 0:00
Vienas tituluočiausių pasaulyje buriuotojų R.Scheidtas regatoje "Rudens vėjas 2008" niekam nesuteikė vilčių jį aplenkti.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Savaitgalį Kaune vykusią tradicinę, jau aštuonioliktąją, tarptautinę buriavimo regatą "Rudens vėjas 2008" laimėjo netrukus aukso žiedus sumainysiantys Pekino žaidynių vicečempionai - 25-erių kaunietė Gintarė Volungevičiūtė ir 35-erių brazilas Robertas Scheidtas.

Dėl labai silpno vėjo paskutines dvi varžybų dienas neįvyko nė vienas plaukimas. Tad rezultatai buvo sumuojami pagal sportininkų pasirodymą paskutiniuose penkiuose įskaitiniuose plaukimuose.

Kad regata būtų laikoma įvykusi, privalo būti surengti mažiausiai trys plaukimai.

Ko gero, niekas nenustebo, kai olimpinės moterų jachtų klasės "Laser Radial" nugalėtoja buvo paskelbta Pekino žaidynių vicečempionė G.Volungevičiūtė. Talentinga L.Eidukevičiaus auklėtinė Kauno mariose surengtoje regatoje laimėjo 4 plaukimus iš 5 ir bendrojoje įskaitoje surinko 4 baudos taškus. Antra šioje klasėje liko irgi Pekino olimpiados dalyvė gera Gintarės bičiulė Anastasija Černova iš Rusijos (8 baudos taškai). Trečiąją vietą užėmė kita puiki Lietuvos buriuotoja Aušra Milevičiūtė (11 baudos taškų).

Vyrų olimpinėje jachtų klasėje "Laser Standart" nuo pirmųjų plaukimų akivaizdus lyderis buvo vienas tituluočiausių pasaulyje buriuotojų - dukart olimpinis ir aštuoniskart pasaulio čempionas brazilas R.Scheidtas. Nors dukart (2000 ir 2004 metais) geriausio pasaulyje buriuotojo titulą pelniusio R.Scheidto svarbiausias kelionės į Lietuvą tikslas buvo tikrai ne regata "Rudens vėjas 2008", garsusis brazilas Kauno mariose pademonstravo, jog iš tiesų yra buriavimo virtuozas - jis be didelio vargo laimėjo visus penkis plaukimus ir tapo nugalėtoju. Antras šioje klasėje buvo lietuvis Rokas Milevičius (8 baudos taškai), trečias - estas Jaanas Akermannas (11 baudos taškų).

Tarptautinėje jachtų "Laser 4.7" klasėje, kur varžosi jaunimas iki 21 metų, nugalėtoja tapo kaunietė Viktorija Andrulytė. Antra liko estė Rimo Timma, trečia - baltarusė Katerina Dzianel.

"Optimist" jachtų klasės (iki 16 metų) varžybose absoliučioje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo 2007 metais pasaulio čempionė lenkė Sara Piasecka, laimėjusi keturis plaukimus iš penkių. Antrojoje vietoje buvo Kornelijus Pupkus, turintis 12 baudos taškų, trečiojoje - sidabrinės mūsų olimpietės brolis Justinas Volungevičius (20 baudos taškų).

Iš viso regatoje konkuravo 133 buriuotojai.