Buriuotoja nusitaikė į medalį

2008 08 18 0:00
Geltonoji jūra G.Volungevičiūtei labai svetinga.
vejopamusalai.lt nuotrauka

Geltonojoje jūroje vykstančioje buriavimo olimpinėje regatoje 25-erių Gintarė Volungevičiūtė vakar šeštajame "Laser Radial" klasės plaukime užėmė ketvirtąją vietą ir bendrojoje įskaitoje išsiveržė į priekį.

Po šešių plaukimų susumavus penkių geriausių etapų rezultatus lietuvė turi 17 baudos balų ir šešiais lenkia į antrąją vietą pakilusią amerikietę Anną Tunnicliffe. Pastaroji vakar finišavo trečia. Buvusi lyderė iš Naujosios Zelandijos Jo Aleh šeštajame plaukime buvo tik keturiolikta ir su 24 baudos balais smuktelėjo į trečiąją vietą.

Sekmadienį šioje klasėje turėjo vykti dar du plaukimai. Tačiau organizatoriai dėl sudėtingų oro sąlygų juos nukėlė į pirmadienį. Jei oras bus palankus, šiandien sportininkės varžysis keturiuose plaukimuose. O plaukimas dėl medalių bet kuriuo atveju vyks antradienį. Jame dalyvaus tik 10 pajėgiausių buriuotojų iš 28-ių pradėjusių varžybas "Laser Radial" klasėje.

Iš kitų mūsų šalies vandens sporto šakų atstovų savaitgalį pradžiugino vienvietininkas irkluotojas 22-ejų Mindaugas Griškonis. Jis 2000 m distanciją B finale (dėl 7-12 vietų) įveikė per 7 minutes 9,23 sekundės ir pateko į stipriausiųjų aštuntuką. Mindaugas tik 1,41 sekundės nusileido septintąją vietą iškovojusiam vokiečiui Marcelui Hackeriui. Trečias penktadienį finišavo ir devintąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmė šveicaras Andre Vonarburgas - 7:13,07.

Paskutinė iš plaukikų startavusi 20-metė Rugilė Mileišytė neįveikė olimpinio atrankos varžybų barjero. Ji 50 m laisvuoju stiliumi įveikė per 26,19 sekundės, tačiau nepateko į pusfinalį. Bendrojoje įskaitoje lietuvė užėmė 39-tąją vietą tarp 90 dalyvių.