Buriuotojos startas teikia vilčių

2008 08 13 0:00
K.Navickui (dešinėje) specialistai pranašauja gražią ateitį.
Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotrauka

Antradienį vasaros olimpinėse žaidynėse Pekine pasirodymą baigė mūsų badmintonininkas. Kvalifikacinių barjerų neįveikė ir du plaukikai. Tačiau viltingai nuteikė varžybas pradėjusi buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė.

25-erių G.Volungevičiūtė po dviejų plaukimų "Laser Radial" klasėje užima ketvirtąją vietą.

Šiandien - dar du etapai.

Pirmajame plaukime mūsų šalies buriuotoja buvo trečia, antrajame - trylikta ir bendrojoje įskaitoje dabar yra ketvirta ir turi 16 baudos balų. Olimpinės regatos lydere tapo 9 baudos balus surinkusi amerikietė Anna Tunnicliffe, antrąją vietą užima pirmąjį plaukimą laimėjusi belgė Evi Van Acker (11 baudos balų), trečia žengia antrojo plaukimo nugalėtoja pasaulio čempionė Sarah Steyaert iš Prancūzijos (12 baudos balų).

Šiandien Geltonojoje jūroje vyks trečiasis ir ketvirtasis "Laser Radial" klasės plaukimai.

Nuostabus varžovo žaidimas

Du varžovus užtikrintai nugalėjęs badmintonininkas iš Lietuvos Kęstutis Navickas aštuntfinalyje pralaimėjo vienam iš pasaulio elito atstovų Azijos čempionui iš Malaizijos Lee Chang Wei - 0:2 (21:5, 21:7). K.Navicko pasirodymą Pekine visi badmintono specialistai įvertino teigiamai. Šiam 24-erių Lietuvos sportininkui net Azijos šalių treneriai pranašauja gražią ateitį.

Kęstutis po dvikovos buvo gerokai išvargęs, matėsi, kad per tris olimpines kovas jis neteko nemažai svorio...

"Tai buvo stipriausias varžovas iš pasaulio elito, su kuriuo man teko žaisti, - antradienio dvikovą komentavo K.Navickas. - Nesiruošiau pasiduoti be kovos. Žinojau, kad priešininkas labai stiprus, bet nemaniau, kad toks pajėgus. Jo žaidimas buvo nuostabus".

Pagerintas R.Žulpos rekordas

Kvalifikacinėse 200 m krūtine plaukimo varžybose Edvinas Dautartas laimėjo savo plaukimą ir pagerino Lietuvos rekordą - 2 min. 13,11 sek., - tačiau tai jam negarantavo vietos pusfinalyje. Bendrojoje įskaitoje lietuvis užėmė 31 vietą tarp 52 dalyvių. Iki pusfinalio jam trūko 1,92 sekundės.

Tačiau Edvinas gali didžiuotis - jis net 2,25 sek. sumušė seniausią vyrų varžybų Lietuvos rekordą, kuris dar nuo 1980 metų priklausė Robertui Žulpai. O asmeninį rezultatą R.Dautartas pagerino net 4 sekundėmis.

Pagirtinai 100 metrų laisvuoju stiliumi lenktyniavo ir Paulius Viktoravičius. Jis savo plaukime finišavo trečias - 49,27 sek., o galutinėje įskaitoje liko 28-as tarp 64 dalyvių.