C grupė: slovėnai neišsaugojo pergalės

2010 06 19 0:00
Praleidę du įvarčius amerikiečiai nepalūžo ir per antrą kėlinį dukart džiaugėsi sėkmingai įmušę.

Per pirmą kėlinį įmušę du įvarčius Slovėnijos futbolininkai nesugebėjo išsaugoti šio rezultato, kuris jiems būtų užtikrinęs vietą aštuntfinalyje.

Antrojo turo C grupės rungtynes vakar pradėjo Slovėnijos ir JAV rinktinės. Per dramatišką dvikovą abi ekipos išsiskyrė taikiai 2:2, nors po pirmo kėlinio slovėnai pirmavo 2:0 ir mintyse jau džiaugėsi patekę tarp 16 stipriausių planetos komandų. Pergalė Slovėnijos komandai būtų anksčiau laiko atvėrusi kelią į aštuntfinalį. Tačiau amerikiečiai parodė, kad jų negalima nurašyti.

Vakar Johanesburgo stadione pirmąjį šokį slovėnai sutrypė jau 13 minutę - Valteris Birša smūgiu iš toli nuginklavo amerikiečių vartininką. Baigiantis kėliniui (42 min.) į greitą ataką išskubėjęs Zlatanas Ljubijankičius JAV vartų sargą privertė antrą kartą kamuolį išimti iš vartų tinklo.

Per antrą kėlinį amerikiečiai pradėjo spausti slovėnus ir pavojingai grasinti jų vartams. Jau 48 minutę prasiveržęs kraštu iš kelių metrų atstumo galingu smūgiu kamuolį į vartus pasiuntė Landonas Donovanas. Slovėnų vartininkas, tikėjęsis smūgio pažeme, tik akimis palydėjo kamuolį. Skirtumą sušvelninę amerikiečiai dar labiau užgulė varžovų vartus. Buvo tik klausimas, kada rezultatas taps lygus. Tai atsitiko 82 minutę, kai Michaelas Bradley, atsidūręs prieš vartininką, išnaudojo šimtaprocentinę progą - 2:2. Slovėnijos sirgaliai raudodami stebėjo amerikiečių džiaugsmo akimirkas. Ašarų galėjo būti ir daugiau, nes amerikiečiai ir po antro įvarčio turėjo ne vieną puikią progą įmušti trečią.

Vakar vėlų vakarą C grupėje susitiko Anglija ir Alžyras. Šiandien 14.30 val. E grupės rungtynes žais Olandija ir Japonija bei 21.30 val. - Kamerūnas ir Danija, o 17.30 susitiks Gana su Australija (D grupė). Sekmadienį 14.30 val. į aikštę įbėgs Slovakijos ir Paragvajaus (D) rinktinės, 17.00 - Italija ir Naujoji Zelandija (D), o 21.30 val. jėgas išmėgins G grupės rinktinės - Brazilija ir Dramblio Kaulo Krantas.

Slovėnija - JAV 2:2 (2:0). Johanesburgas, 45 573 žiūrovai. Teisėjas - Komanas Coulibaly (Malis).

Įvarčiai: Valteris Birša (13), Zlatanas Ljubijankičius (42); Landonas Donovanas (48), Michaelis Bradley (82). Įspėjimai: Bostjanas Cesaras, Marko Šuleris, Andrazas Kirmas, Bojanas Jokičius (Slovėnija), Robbie Findley (JAV).