Čempionai nubausti už vangumą

2011 02 23 0:00

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate nutrūko titulą ginančio Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dešimties pergalių serija.

Nemažai Lietuvos krepšinio lygos žaidėjų turinti VDU ekipa pirmadienį namie 79:86 pralaimėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) komandai ir patyrė pirmą nesėkmę šį sezoną. Rungtynių baigtis sprendėsi per paskutinį ketvirtį, kurį svečiai laimėjo 22:14.

"Kai nugali čempionus, jausmas - nuostabus. Anksčiau ar vėliau VDU turėjo ką nors įveikti. Malonu, kad mes tai padarėme pirmieji. Dar kartą įsitikinau, kad visuomet reikia žaisti iki pabaigos ir tikėti pergale", - džiaugėsi KTU treneris Vitoldas Masalskis. Jo kolega iš VDU Arūnas Juknevičius turėjo priekaištų saviškiams: "Jautėsi, kad žaidėme ne visa jėga. Taip negalima, reikia kovoti nuo rungtynių pradžios iki pabaigos. Nemalonu dėl vangaus žaidimo."

Sostinės komandų derbyje susitiko pedagoginis (VPU) ir Gedimino technikos (VGTU) universitetai. Rezultatu 72:61 triumfavo namie žaidę pedagogai. Įpusėjus dvikovai, šeimininkai pirmavo 46:23. Tačiau trečiame kėlinyje jie atsipalaidavo ir leido varžovams priartėti - 50:44, tačiau pergalės iš rankų nepaleido. VGTU treneris Gintaras Šerkšnas pripažino komandų meistriškumo skirtumą: "Kovėmės, tačiau negalėjome iššokti aukščiau bambos."

Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda savo aikštėje įtikinamai įveikė Klaipėdos universitetą (KU) - 96:79. Klaipėdiečiai dėl transporto grūsčių salėje pasirodė likus vos 7 minutėms iki susitikimo, todėl nespėjo apšilti ir jau per pirmą kėlinį leido varžovams nutolti 32:16. "Vėliau žaidimas buvo apylygis, bet mums nepavyko įveikti šeimininkų susikrauto pranašumo", - aiškino KU treneris Dainius Miliūnas.

Per kitas rungtynes Šiaulių universitetas (ŠU) namie 100:93 pranoko Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentus. Šiame ture nerungtyniavo kol kas visas 11 rungtynių pralaimėjęs Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU).

VDU - KTU 79:86 (27:21, 19:26, 19:17, 14:22). A.Milaknis 24, R.Grinius 15, A.Viskontas, E.Ulanovas ir A.Karbauskas po 8; M.Lisajavičius 27, V.Pikalavičius 24, M.Sapiega 13, V.Kružikas 11.

MRU - KU 96:79 (32:16, 22:22, 25:21, 17:20). T.Šležas 15, E.Bendžius 14, A.Šikšnius ir M.Kazonas po 12; D.Žvinklys 17, T.Klimas 15, V.Chodosovskis 12.

VPU - VGTU 72:61 (24:10, 22:13, 4:21, 22:17). E.Kairys 23, V.Jatulevičius 18, R.Sugintas 16; I.Braziulis 16, M.Girnius 13, M.Norkus 11.

ŠU - LKKA 100:93 (29:25, 18:17, 27:20, 26:31). J.Jucikas 33, Ž.Petraitis 23, A.Kvedaravičius 20; V.Sragauskas 29, D.Gricius 28, Š.Vingelis - 21.