LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Čempionai susikaupė sunkiausiu metu

2017 04 06 12:23
Elivelto (viduryje) įvarčiai nulėmė "Žalgirio" pergalę prieš "Jonavos" komandą.
Elivelto (viduryje) įvarčiai nulėmė "Žalgirio" pergalę prieš "Jonavos" komandą. www.fkzalgiris.lt nuotrauka

Keturi legionieriaus iš Brazilijos Elivelto įvarčiai per penkis turus leido Vilniaus „Žalgirio“ komandai išlikti futbolo A lygos viršūnėje.

Šalies čempionato 5 turo rungtynėse „Žalgiris“ Vilniuje 2:1 palaužė „Jonavos“ komandą, o šiai pergalei pasiekti turėjo įdėti daug pastangų. 20 min. neapgalvotai sužaidęs „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas paliko vartus ir lietė kamuolį rankomis už baudos aikštelės ribų. Už tokį nusižengimą teisėjas A. Vitkauską nubaudė raudona kortele.

„Įgijus kiekybinį pranašumą tikėjomės, kad galime pelnyti taškus. Tačiau futbolininkai žaidė susikaustę, nors juos bandėme įtikinti, kad nėra ko bijoti. Deja, viena yra kalbėti, o visai kita – tai atlikti aikštėje. „Žalgiris“ yra aukštesnio meistriškumo komanda“, – po rungtynių pripažino „Jonavos“ treneris Donatas Vencevičius.

Netekęs A. Vitkausko, žalgiriečių treneris Valdas Dambrauskas antrą vartininką Saulių Klevinską į aikštę leido silpnindamas puolimą – jis pakeitė puolėją Bahrudiną Atajičių.

Nepaisant to, čempionai antrame kėlinyje perėmė iniciatyvą, o du brazilo Elivelto įvarčiai 57 ir 65 min. įtvirtino jų pranašumą. Paskutinę minutę rezultatą sušvelnino „Jonavos“ legionierius Davidas Makaradze (2:1), tačiau šis įvartis jau nieko nelėmė.

„Sunki pergalė, nes didžiąją rungtynių dalį teko žaisti mažumoje. Pergalę apkartino paskutinę minutę praleistas įvartis, tačiau pradžiugino komandos drausmė ir disciplina, kad futbolininkai susikaupė sunkiu metu ir pademonstravo protingą žaidimą. Tokias situacijas mes repetavome prieš sezoną“, – atskleidė V. Dambrauskas.

„Žalgirio“ treneris teigė nesižvalgantis į varžovų rezultatus ir yra labiau susirūpinęs saviškių žaidimu: „Kartais mūsų žaidėjams būna sunku nusiteikti kovai A lygoje. Šį kartą tai pavyko ir kartelę kelsime dar aukščiau, kad futbolininkai per rungtynes nepoilsiautų.“

Nutraukti „Žalgirio“ dominavimą A lygoje šiemet pasiryžęs „Trakų“ klubas nuo lyderių atsilieka jau 6 taškais. Trakų komanda Klaipėdoje lygiosiomis 1:1 sužaidė su „Atlantu“. Abu įvarčius šiose rungtynėse pelnė futbolininkai iš Rusijos. 79 min. „Atlantą“ į priekį išvedė Andrejus Paniukovas, o 87 min. rezultatą išlygino Maksimas Maksimovas, pastaruosius du sezonus rungtyniavęs būtent „Atlante“.

„Trakai“ šį sezoną per 5 turus pelnė tik 3 įvarčius, o komandos treneris Olegas Vasilenka pažymi, kad pagrindine auklėtinių problema išlieka prasta sukuriamų progų realizacija.

Dviejų Kauno komandų susitikimas tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Stumbro“ baigėsi lygiosiomis, 0:0. Kitos 5 turo rungtynės tarp Utenos „Utenio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vyks sekmadienį.