Čempionai užstrigo

2009 05 27 0:00

Lietuvos futbolo A lygos čempionate ir toliau buksuoja čempionų titulą ginančios Panevėžio "Ekrano" komandos žaidimas.

Vakar žaistose 8-ojo turo rungtynėse čempionai Pakruojyje nesugebėjo palaužti A lygoje debiutuojančios "Kruojos" ekipos pasipriešinimo - 2:2. Antrojo kėlinio pradžioje pirmi praleidę įvartį panevėžiečiai į tai atsakė dviem tiksliais smūgiais. Kai atrodė, kad "Ekranas" švęs sunkią pergalę, paskutinę minutę grubiai suklydo šios komandos vartininkas Vytautas Černiauskas. Jis neapdairiai paliko vartus ir Kęstučio Zeniausko smūgiuotas kamuolys netrukus suspurdėjo tinkle. Per pastarąsias tris rungtynes A lygoje "Ekranas" surinko vos 2 taškus.

Lyderių poziciją prarado Marijampolės "Sūduva", Gargžduose rungtynes su vietos "Banga" baigusi be įvarčių - 0:0.

Tuo pasinaudojo ir į pirmąją vietą pakilo Vilniaus "Vėtra", kuri Kaune 2:0 pranoko "LKKA ir Teledemą". Vieną įvartį iš 11 metrų baudinio įmušė Tadas Kijanskas. Šis gynėjas per 8 turus įmušė net 8 įvarčius ir tvirtai pirmauja snaiperių rikiuotėje.

Tik antrąją pergalę šventė Tauragės "Tauras", po Jauniaus Mockaus įvarčio galva 72 minutę 1:0 palaužęs "Šiaulius". Užtikrintai pradėjusi A lygos sezoną, Saulės miesto komanda patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės ir nutolo nuo išsvajoto prizininkų trejeto.

"Tauro" rungtynes stebėjo buvęs "Kauno" trenerio asistentas iš Baltarusijos Aleksandras Brazėvičius. Baltarusis įvardijamas kaip pagrindinis kandidatas tauragiškių ekipos trenerio poste pakeisti atsistatydinusį Edvardą Malkevičių.

Kauno "LKKA ir Teledema" - Vilniaus "Vėtra" 0:2 (0:1). Evaldas Grigaitis (37), Tadas Kijanskas (85 iš 11 m).

Pakruojo "Kruoja" - Panevėžio "Ekranas" 2:2 (0:0). Lauras Januševičius (47), Kęstutis Zeniauskas, Egidijus Varnas (59), Deimantas Bička (61 iš 11 m).

Gargždų "Banga" - Marijampolės "Sūduva" 0:0.

Tauragės "Tauras" - "Šiauliai" 1:0 (0:0). Jaunius Mockus (72).

A lygos turnyrinė lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Vėtra 8 6 1 1 21:6 19

2. Sūduva 8 5 3 0 21:3 18

3. Ekranas 8 4 3 1 14:7 15

4. Šiauliai 8 3 0 5 7:10 9

5. Tauras 8 2 2 4 6:7 8

6. Banga 8 2 2 4 4:14 8

7. Kruoja 8 1 3 4 9:23 6

8. LKKA ir Teledema 8 1 2 5 6:18 5