Čempionas kapituliavo

2014 05 27 16:07
S.Wawrinka Paryžiuje nuvylė savo gerbėjus. AFP/Scanpix nuotrauka

Paryžiaus "Roland Garros" aikštynuose įsibėgėja atvirosios Prancūzijos teniso pirmenybės (prizų fondas 25 mln. eurų) - antrasis šių metų Didžiojo kirčio serijos turnyras.

Didžiausia varžybų sensacija tapo šveicaro Stanislaso Wawrinkos pralaimėjimas jau pirmame rate. Pirmajį Didžiojo kirčio turnyrą sausį Melburne laimėjęs 29-erių S.Wawrinka (3 reitingas) prieš mėnesį triumfavo ATP-1000 varžybose Monake, tad buvo priskiriamas prie favoritų ir ant Paryžiaus grunto. Bet šveicaras kovoje su 30 metų ispanu Guillermo Garcia Lopezu (41) padarė net 62 neišprovokuotas klaidas ir netikėtai pralaimėjo 4:6, 7:5, 2:6, 0:6. S.Wawrinka pakartojo 1998 metų čeko Petro Kordos liūdną pasiekimą - nugalėjęs Melburne, jis Paryžiuje krito pirmame rate.

"Tai buvo labai prastas mačas. Neatradau savojo žaidimo, nesugebėjau būti agresyvus. Negaliu suprasti, kas nutiko. Man prireiks kelių dienų išsiaiškinti pralaimėjimo priežastis", - prislėgtas kalbėjo S.Wawrinka.

Pasirodymą pirmame rate baigė dar vienas pirmojo dešimtuko žaidėjas japonas Kei Nishikori (9), 6:7 (4:7), 1:6, 2:6 pralaimėjęs slovakui Martinui Kližanui. Melburne iki ketvirtfinalio nužygiavęs bulgaras Grigoras Dimitrovas (11) neatsilaikė prieš kroatą Ivo Karlovičių - 4:6, 5:7, 6:7 (4:7).

Pirmoji Prancūzijos čempionato raketė ispanas Rafaelis Nadalis neturėjo vargo su vardinį kvietimą į turnyrą gavusiu amerikiečiu Robby Ginperi - 6:0, 6:3, 6:0. Serbas Novakas Džokovičius (2) lietingame mače 6:1, 6:2, 6:4 įveikė portugalą Joao Sousa, o šveicaras Roger Federeris (4) 6:2, 6:4, 6:2 pranoko slovaką Lukašą Lačko.

Moterų varžybose kol kas didžiausias netikėtumas - 2011 metų turnyro nugalėtojos kinės Na Li (2) pasitraukimas. Pirmame rate ji pralaimėjo serbų kilmės prancūzei Kristinai Mladenovič - 5:7, 6:3, 1:6. Tik 103-ąją vietą WTA reitinge užimanti K.Mladenovič sakė, kad jai sunku rasti žodžių apibūdinti savo emocijas ir tikino, kad pergalės nebūtų pasiekusi be audringos publikos paramos.

Kitos favoritės pirmąjį varžybų barjerą peršoko be trikdžių. Amerikietė Serena Williams (1) 6:2, 6:1 įveikė prancūzę Alize Lim, lenkė Agnieszka Radwanska (3) 6:3, 6:0 kinę Shuai Zheng, o rumunė Simona Halep (4) - 6:0, 6:2 rusę Alisą Kleibanovą.