Čempionato lyderiai tolsta nuo konkurentų

2015 01 27 13:48
Manto Barzdėno nuotrauka

Savaitgalį sužaistos 5-erios Lietuvos grindų riedulio čempionato rungtynės. Vilniuje lankėsi baltarusai ir latviai, kurie susigrūmė ne tik su Vilniaus komandomis, bet ir tarpusavyje.

Minsko „Legion“ atkaklioje kovoje 5:4 (2:1,1:2,2:1) palaužė kovingąjį „FLC Vilnius“, įtikinamai 5:1 (2:0,1:0,2:1) nugalėjo „UV 2003“ ir 2:5 (0:3,1:2,1:0) pralaimėjo lyderiams iš Rėzeknės „BJSS-Asila“, kurie savo ruožtu tik paskutinėmis rungtynių minutėmis įrodė savo pranašumą prieš „UV 2003“ 5:3 (0:1,2:2,3:0). „Vikingas“ Vilniuje taip pat dramatiškose rungtynėse 3:2 (2:1,0:0,1:1) įveikė „Ardą“.

Minsko „Legion“ riedulininkai per pirmasias 8-ias rungtynių minutes lengvai pelnę 2 įvarčius (Pavel Melničionak ir Andrej Liaševič) vėliau sulaukė stipraus pasipriešinimo ir rezultatyvaus atsako iš „FLC Vilnius“ komandos. 14-ą min. po greitos kontratakos, kurioje dalyvavo Leonardas Jadkevič ir Aleksejus Novoselskij, pastarasis švelnina rezultatą iki 1:2, o 20-ą min., komandai žaidžiant daugumoje, po tikslaus Edvardo Cirtauto perdavimo Tomas Radėnas stipriu ir tiksliu smūgiu į vartų „devyniukę“ lygina rezultatą 2:2. Paskatinti sėkmės vilniečiai ir toliau nuolat grasė varžovų vartams. Vienoje iš atakų, 26-ą min. gražiai išsilaisvinęs iš gynėjų globos, tiksliai į apatinį vartų kampą kamuoliuką siunčia gynėjas Stasys Girkontas, pelnydamas pirmąjį savo karjeros įvartį. Paskutinėmis antrojo kėlinuko sekundėmis minskiečiai lygina rezultatą 3:3 (Maksim Alioškin). Baigiantis 35-ai rungtynių minutei švieslentėje švietė rezultatas 4:4. Iš pradžių vienas prieš vartininką iššokęs puikiai sužaidė „FLC Vilnius“ komandoje žaidžaintis suomis Jarrko Roytta, o po 30 sek. Stepan Lahuta atstatė pusiausvyrą. Abi komandos buvo vertos bent jau lygiųjų, bet iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 1 minutei svečių puolėjas S. Lahuta smūgiu iš aštraus aikštelės kampo išplėšė pergalę savo komandai.

Su antruoju savo varžovu „UV 2003“ minskiečiai susitvarkė žymiai lengviau. Lietuvos čempionams nesisekė sustyguoti savo žaidimo nei ginant savo vartus, nei puolant. Prasidėjus 5-ai minutei per 10 sekundžių „legonieriai“ pelnė 2 įvarčius (Nikita Mihnov ir Artiom Abražei), įtvirtindami savo dominavimą aikštelėje. Į vilniečių vartus 23-čią, 33-čią ir 39-ą minutėmis krito dar 3 įvarčiai (M. Alioškin įvartis ir 2 įv.A. Liaševič) ir tik tada, po minutės, aikštelės šeimininkams pavyko pelnyti garbės įvartį – sulaukęs savalaikio perdavimo iš Deivydo Liučvaičio tikslus buvo komandos kapitonas Martynas Karkauskas. Tai buvo viso labo tik antras komandos smūgis į varžovų vartų stačiakampį, kai tuo tarpu „Legion“ žaidėjai „vienuolių“ vartininko Antano Dubikaičio budrumą patikrino net 25 smūgiais į vartus.

Atkakli, įtempta kova iki pat rungtynių pabaigos vyko tarpusavyje kovojant ir „Ardui“ su „Vikingui“. Turnyro lentelės kaimynai nenorėjo nusileisti nei vienoje tarpusavio mikrodvikovoje. Ignalinietis Viktoras Češulis tapo tuo žaidėju, kuris nulėmė rungtynių baigtį – 2 įvarčiai ir vienas rezultatyvus perdavimas. 3 –čią susitikimo minutę Viktoras taikliu smūgiu išveda savo komandą į priekį 1:0. Varžovui Tomui Lakštauskui baigiantis 6-ai min. išlyginus rezultatą, 12-ą min. V. Češulis tiksliai asistuoja Mindaugui Čibirui pelnant antrą komandos įvartį. Antrasis kėlinukas prabėga be įvarčių, o baigiantis rungtynėms įtampa pasiekia epogėjų – iki rungtynių pabaigos likus 2 min., turima vieno žaidėjo persvara puikiai pasinaudoja „Ardas“ ir jo puolėjas Edvin Stankevič (Karolio Asanavičiaus rez. perd.), o dar po 26 sek. V. Češulis netikėtu vartininkui tolimu metimu išplėšia „Vikingui“ pergalę ir padeda komandai iškovoti labai reikalingus 3 taškus.

Čempionato lyderių Rėzėknės „BJSS-Asila“ ir Minsko „Legion“ dvikovoje lauktos intrigos ir kovos iki rungtynių pabaigos nebuvo. Pirmajame kėlinuke pelnę 3 įvarčius, Latvijos atstovai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą. Puikiai šias runtynes sužaidė latvių puolėjų duetas Marks Višnakovs ir Aleksandrs Kotovs. Puikiai asistuodami vienas kitam jie pelnė visus 5 komandos įvarčius – M. Višnakovs sąskaitoje 2 įvarčiai ir 3 rez. perdavimai, o A. Kotovs – 3 įvarčiai ir 1 rez. perdavimas. Tik jau pralaimint 0:4 minskiečių puolėjas M. Alioškin sugebėjo sušvelninti rezultatą iki 1:4 ir baigiantis rungtynėms N. Mihnov antrą kartą nuginklavo patikimai vartus saugojusį Arturą Kravčenko.

Turą vainikavo puiki „BJSS-Asila“ ir „UV 2003“ dvikova. Tai buvo gražios rungtynės su patikima gynyba, ne viena įvartine situacija ir intriga iki pat rungtynių pabaigos. Pirmą įvartį gražiai surengtoje atakoje pelnė „UV 2003“ puolėjas Jurij Jakubovskij (Mažvydo Satkaus rez. perdav.) . Čempionato lyderiai 16 min. (turėdami vieno žaidėjo persvarą ) ir 18 min. pelno 2 įvarčius ir 2:1 išsiveržia į priekį (Deniss Višnakovs ir Mihails Ivenkovs). „Vienuoliai“ 20-ą ir 25-ą minutėmis surengia sėkmingas atakas, kurių metu dukart pasižymi rezultatyviausias komandos žaidėjas M. Karkauskas. Šiame susitikime ir vėl pagrindinį vaidmenį puolime atliko latvis M.Višnakovs. Imdamasis iniciatyvos puolime, individualiu meistriškumu nuolat kurdamas aštrias situacijas, trečiojo kėlinuko pradžioje sulaukęs savo puolimo partnerio A. Kotovo puikaus perdavimo, Markas išlygina rezultatą 3:3. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms „BJSS-Asila“ perlaužia dvikovos baigtį savo naudai - komandos kapitonas Antons Baronskis išveda komandą į priekį 4:3, o dar po 30 sek., vilniečiai, pakeitę savo vartininką šeštu aikštės žaidėju ir bandydami lyginti rezultatą, praleidžia ir penktą įvartį. Aikštelės viduryje perėmęs kamuoliuką nuo gynėjų pabėga ir tiksliai į tuščius vartus smūgiuoja M. Višnakovs, po paskutinio turo su 15 taškų (6 įvarčiai ir 9 rez. perdavimai) tapęs rezultatyviausiu čempionato žaidėjų.

Būsimos čempionato runtynės bus žaidžiamos vasario 7 d. Ignalinoje, kur „Vikingas“ priims „FLC Vilnius“.