Čempionato starte - įstabi šeimininkų pergalė

2014 04 20 23:25
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotraukos

Lietuvos ledo ritulio rinktinė galingai pradėjo pasaulio čempionato I diviziono B grupės pirmenybes Vilniuje. Pirmosiose rungtynėse vokiečio Berndo Haakes treniruojami lietuviai 4:0 sutriuškino Olandijos ledo ritulininkus.

Įvarčiai. Pirmo kėlinio pabaigoje (16:35 min.) lietuviai išsiveržė į priekį. Greitos kontratakos metu du mūsiškiai pabėgo prieš vieną varžovą ir po Arnoldo Boso perdavimo pasižymėjo Donatas Kumeliauskas. Kito įvarčio žiūrovams teko laukti ilgokai - trečiame kėlinyje olandus pribaigė tikslūs Pauliaus Gintauto, Dainiaus Zubraus ir Mindaugo Kiero smūgiai.

Nelaimėlis. Šią nemalonę etiketę galima priklijuoti antrajam Olandijos rinktinės vartininkui Martijnui Oosterwilkui. Pagrindinis varžovų vartų sargas Ianas Meierdersas 40 minučių patikimai gynė savo tvirtovę, bet trečio kėlinio pradžioje susižeidė ir turėjo būti pakeistas. Į jo vietą stojusį M.Ooosterwilką lietuviai kaip mat apipylė smūgių kruša. M.Oosterwilkas kurį laiką neklydo, bet per paskutines 15 minučių praleido net tris įvarčius (atrėmė 10 metimų iš 13).

Zubrus. Lietuvos ledo ritulio žvaigždė "Siemens" arenoje sulaukė daugiausia ovacijų. Naujojo Džersio "Devils" puolėjas akivaizdžiai išsiskyrė meistriškumu ir dažnai "maudė" varžovus. Be įvarčio D.Zubrus aikštės nepaliko - pelnė trečiąjį komandos įvartį lietuviams turint kiekybinį pranašumą. Iš viso į vartus jis smūgiavo 2 kartus. D.Zubrus taip pat sėkmingai kovojo dėl ritulio - laimėjo 15 iš 21 ginčo įmetimų (71 proc.).

Emocijos. "Užplūdo labai didelės emocijos. Tokio jausmo gyvenime dar nebuvau patyręs - žaisti už savo šalies rinktinę namie, klausytis himno. Esu labai laimingas būdamas čia, - po rungtynių kalbėjo D.Zubrus. - Pradžioje kaustė jaudulys, tačiau sužaidėme geras rungtynes. Su šia komanda nebuvau žaidęs net draugiškų rungtynių, todėl reikėjo laiko visiems apsiprasti drauge. Įmušus antrąjį įvartį, stengiausi neskubėti į priekį, kad gynyboje galėčiau ištaisyti komandos draugų klaidas."

"Sausas". Lietuvos rinktinė vartininkas Mantas Armalis išsaugojo savo tvirtovę nepramuštą. Švedijoje rungtyniaujantis 21-erių vartininkas atrėmė visus 23 olandų metimus ir buvo išrinktas geriausiu žaidėju Lietuvos komandoje. Ypač sunki atkarpa M.Armaliui ir Lietuvos rinktinei buvo trečio kėlinio viduryje, kai už šiurkštų žaidimą net 4 minutes baudos gavo Arnoldas Bosas. Bet lietuviai atlaikė varžovų spaudimą.

Žiūrovai. Čempionato organizatoriai tikėjosi, kad per Lietuvos ledo ritulininkų rungtynes Vilniaus "Siemens" arena bus artipilnė. Tačiau sekmadienio vakarą buvo užpildyta maždaug pusė arenos vietų - rungtynes stebėjo 4 525 žiūrovai. Galbūt dėl to "kaltas" šventinis Velykų savaitgalis.

Varžovai. Pirmadienį 20 val. Lietuvos rinktinė kovos su Lenkijos komanda, neslepiančia ambicijų Vilniuje laimėti I diviziono B grupės pirmenybes. Čempionatą lenkai pradėjo užtikrinta pergale 7:0 prieš Rumunijos komandą. Per kitas rungtynes Kroatija 4:0 įveikė Didžiąją Britaniją.

Rungtynių statistika

Lietuva - Olandija 4:0 (1:0, 0:0, 3:0).

1:0 - Donatas Kumeliauskas (16:35, perdavimas - Arnoldas Bosas)

2:0 - Paulius Gintautas (45:55, perdavimai - Danielius Bogdziulis, Aimas Fiščevas)

3:0 - Dainius Zubrus (55:33, perdavimai - Pijus Rulevičius, Mindaugas Kieras)

4:0 - Mindaugas Kieras (59:59, perdavimai - Darius Pliskauskas, Edgaras Rybakovas).