Čempionus sutramdė prancūzai

2013 05 10 14:32
Prancūzai (balta apranga) įveikė rusus. Reuters/Scanpix nuotrauka

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato didžiausia staigmena tapo titulą ginančios Rusijos rinktinės pralaimėjimas Prancūzijai.

Aštuonių komandų H grupėje Helsinkyje rungtyniaujantys pasaulio čempionai rusai (9 tšk.) po trijų pergalių iš eilės buvo nugalėti prancūzų 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Tai buvo antroji Prancūzijos rinktinės (6 tšk.) pergalė šioje grupėje. Iki šiol prancūzai planetos čempionatuose rusams buvo pralaimėję visus šešis mačus. Paskutinį sykį - 2:7 - 2009 metais.

Kitame Helsinkio grupės mače pirmąja pergale džiaugėsi Latvijos rinktinė, ji 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) nugalėjo vicečempionę Slovakijos komandą.

S grupėje Stokholme trečią pergalę iškovojo ir į antrąją vietą pakilo olimpinė čempionė Kanados rinktinė (10 tšk.), ji 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) įveikė į trečiąją poziciją smuktelėjusią šeimininkės Švedijos komandą (9 taškai). Kitame Stokholmo grupės mače pasaulio bronzinė prizininkė Čekija po baudinių serijos 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) triumfavo prieš Danijos ekipą.

Į pasaulio ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks

keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

H grupė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Rusija 4 3 0 0 1 16:6 9

2. JAV 4 3 0 0 1 16:10 9

3. Suomija 4 2 1 0 1 10:8 8

4. Slovakija 4 2 0 0 2 12:11 6

5. Prancūzija 4 2 0 0 2 8:11 6

6. Vokietija 4 1 0 1 2 8:11 4

7. Austrija 4 1 0 0 3 10:13 3

8. Latvija 4 1 0 0 3 9:19 3