Čikagos „Blackhawks“ penktą kartą istorijoje iškovojo NHL Stenlio taurę

2013 06 25 10:13
Reuters/Scanpix nuotrauka

Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) čempionato finalo serijos rungtynėse Čikagos „Blackhawks“ klubas svečiuose nugalėjo Bostono „Bruins“ komandą rezultatu 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2 ir iškovojo Stenlio taurė. Pergalę čikagiečiams lėmė du įvarčiai per 17 sekundžių atkarpą trečio kėlinio pabaigoje, likus žaisti 1:16 min.

„Blackhawks“ - tai penkta Stenlio taurė klubo istorijoje. Čikagos komanda šio sezono finalo serijoje laimėjo trečias rungtynės iš eilės ir tapo stipriausia NHL ekipa trečią kartą per keturis pastaruosius sezonus.

Aikštės šeimininkai „Bruins“ ledo ritulininkai du kartus pirmavo 1:0 ir 2:1 po Chriso Kelly ir Milano Lučičiaus smūgių, bet savo persvaros neišsaugojo. Antro kėlinio pradžioje Jonatahnas Toewsas pirmą kartą išlygino santykį (1:1). Likus 1:16 min. iki trečio kėlinio pabaigos, čikagiečiai per 17-os sekundžių atkarpą įmušė du lemiamus įvarčius. Pradžioje rezultatą antrą sykį išlygino Bryanas Bickellis (2:2), o likus 59 sek., Dave'as Bollandas pasiekė ir pergalingą įvart (3:2).