Čiuožėjų porai - olimpinis kelialapis

2009 03 30 0:00
Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate D.Stagniūnas ir K.Copely (nuotr. kairėje) pakartojo savo pasiekimą, o B.Rožinskaitė aplenkė penkias varžoves.

Savaitgalį Los Andžele (JAV) pasibaigusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Lietuvos šokių ant ledo pora iškovojo kelialapį į 2010 metų Vankuverio olimpines žaidynes.

Lietuvai atstovaujantys čiuožėjai 21-erių amerikietė Katherine Copely bei 23-ejų Deividas Stagniūnas surinko 160,00 balų ir bendroje įskaitoje užėmė 14-ąją vietą tarp 24 porų.

Kelialapius į Vankuverį iškovojo pirmąsias 19 vietų užėmę duetai.

Tiesa, D.Stagniūnas su K.Copely startuotų Vankuveryje tik tuo atveju, jei amerikietei išimties tvarka būtų suteikta Lietuvos pilietybė.

D.Stagniūnas ir K.Copely JAV pakartojo pernykštį savo pasiekimą - prieš metus vykusiose planetos pirmenybėse Geteborge (Švedija) jie taip pat buvo 14-ti.

Aukso medalius Los Andžele iškovojo 2008 metų Europos čempionai rusai Oksana Domnina ir Maksimas Šabalinas (206,30).

Sidabro apdovanojimus pelnė Turino žiemos olimpiados vicečempionai amerikiečiai Tanith Belbin ir Benjaminas Agosto (205,08), bronzos - Tessa Virtue ir Scottas Moiras (200,40) iš Kanados.

Antradienį tik 17-ąjį gimtadienį švęsianti kaunietė Beatričė Rožinskaitė dalyvavo moterų varžybose ir užėmė 48-ąją vietą tarp 53 dalyvių.

Praėjusių metų pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate buvusi 53-čia, šįkart B.Rožinskaitė aplenkė penkias varžoves.

Moterų varžybų auksą iškovojo ir laisvąją programą geriausiai atliko Pietų Korėjos atstovė Kim Yu-Na (207,71 balo). Sidabro apdovanojimas atiteko kanadietei Joannie Rochettei (191,29), o

bronza tenkinosi japonė Miki Ando (190,38).