CSKA tapo antrąja Eurolygos finalo ketverto dalyve

2013 04 20 8:24

Stipriausias Rusijos klubas Maskvos CSKA vienuoliktąjį kartą pateko į Eurolygos finalo ketverto turnyrą. Ettore Messinos treniruojami maskviečiai Ispanijoje 94:85 (22:20, 14:14, 31:20, 27:31) nugalėjo Vitorijos „Caja Laboral“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją – 3-1.

Rungtynės taškas į tašką vyko du ketvirčius. Po ilgosios pertraukos CSKA pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 48:38.

Ketvirtajame kėlinyje rusai pasiekė trylikos taškų pranašumą – 69:56. Vis dėlto 39-ąją minutę Vitorijos ekipa priartėjo – 84:89, tačiau CSKA išsaugojo persvarą.

Pirmuosius du tarpusavio mačus Eurolygos vicečempionai laimėjo – 89:78 ir 90:68. „Caja Laboral“ pasiekė revanšą namie – 93:72.

Eurolygos finalo ketverto turnyruose CSKA du kartus iškovojo pirmąją vietą, po tris sykius pasiekė antrąsias, trečiąsias ir ketvirtąsias vietas.

Šiais metais finalo ketverto turnyras Londone vyks gegužės 10-12 dienomis.

Pirmąją varžybų dalyve tapo Madrido „Real“ komanda, kuriai priklauso dėl traumos nerungtyniaujantis Martynas Pocius.

Ispanijos vicečempionai ketvirtfinalyje 3-0 eliminavo Tel Avivo „Maccabi“ klubą iš Izraelio.

CSKA: Viktoras Chriapa (12 atk. kam.), Sonny Weemsas ir Nenadas Krstičius po 19, Milošas Teodosičius 13, Vladimiras Micovas 12.

„Caja Laboral“: Fabienas Causieras 19, Thomas Heurtelas 17, Fernando San Emeterio 15, Tiboras Pleissas 8.

"Anadolu Efes" išsigelbėjo

Praėjusio Eurolygos turo naudingiausias žaidėjas Jamonas Lucasas Stambulo „Anadolu Efes“ komandai dvitaškiu išplėšė pergalę ketvirtosiose ketvirtfinalio rungtynėse.

Turkijos vicečempionai namie 74:73 (12:20, 26:24, 18:14, 18:15) nukovę Eurolygos čempionų titulą ginančius Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

Ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.

Po Lucaso metimo svečiams liko dvi sekundes, per kurias Kostas Sloukas spėjo mesti tikslo nepasiekusį tritaškį.

„Olympiakos“ iššvaistė devynių taškų pranašumą (29:20) antrajame kėlinyje ir aštuonių taškų persvarą (70:62) ketvirtajame kėlinyje.

Stambulo komandos pergalę lėmė per paskutines tris mačo minutes surengtas spurtas – 12:3.

Per paskutinę ataką Lucasas pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir įmušė kamuolį į krepšį.

Lemiamos rungtynės kitą savaitę vyks Pirėjuje.

„Anadolu Efes“: Jordanas Farmaras 15 (9/10 baudų), Semihas Erdenas 12 (12 atk. kam.), Duško Savanovičius 12, Jamonas Lucas 10.

„Olympiakos“: Acie Law 15, Kostas Papanikolaou 14, Kyle‘as Hinesas 11, Kostas Sloukas 10.

Lucaso metimas:

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/X5r46BBJcx8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>