D.Forlanas pratęsė giminės tradicijas

2011 07 26 0:00
D.Forlanas pakartojo senelio ir tėvo žygius.

Iš pradžių senelis, paskui tėvas, o sekmadienį ir Diego Forlanas kėlė į viršų Pietų Amerikos futbolo čempionato taurę.

Rekordinį, penkioliktą, kartą Urugvajaus rinktinė laimėjo Pietų Amerikos futbolo čempionatą. Sekmadienį Argentinoje pasibaigusių pirmenybių finale urugvajiečiai 3:0 (2:0) įveikė Paragvajaus futbolininkus, šiame turnyre triumfavusius dukart (1953 ir 1979 metais).

Įvarčius nugalėtojams, kurie paskutinį kartą šį turnyrą laimėjo 1995 metais, pelnė geriausiu čempionato žaidėju pripažintas "Liverpool" puolėjas Luisas Suarezas (12 min.) ir D.Forlanas (42 ir 90 min.).

"Ėjome į aikštę, pasirengę kuo greičiau įmušti įvartį", - prieš finalą parengtą taktiką atskleidė keturis įvarčius čempionate pelnęs L.Suarezas. Jis pridūrė: jei komandoje nebūtų puikios atmosferos, to Urugvajaus rinktinė nebūtų pasiekusi.

Penkioliktą kartą taurę iškovoję Urugvajaus futbolininkai aplenkė Argentiną, ši "Copa America" turnyrą laimėjo keturiolika kartų.

Bene labiausiai čempionų titulu džiaugėsi dviem įvarčiais prie istorinės pergalės prisidėjęs D.Forlanas.

"Šį trofėjų yra laimėję mano senelis iš mamos pusės Juanas Carlosas Coraso ir mano tėtis Pablo Forlanas. Dabar tai padariau aš. Vadinasi, mūsų pavardė pateks į turnyro metraštį", - triumfavo Diego.

"Kokia laimė, kad komandoje žaidžia puolėjai Forlanas ir Suarezas. Jie išsprendžia visas mūsų problemas," - komandos draugus liaupsino saugas Alvaro Gonzalezas.

Urugvajaus ekipos gynėjas Diego Godinas jau žvelgia į ateitį: "Mūsų pergalė - ne atsitiktinė. Tai rimtas kelerių metų darbo rezultatas. Duok, Dieve, kad ir toliau kovotume tokia dvasia."

Finalą pralaimėjusios Paragvajaus ekipos gynėjas Nestoras Ortigoza pripažino, kad žaidėjai sekmadienį klydo, tačiau jie taip pat verti gerų žodžių: "Padarėme klaidų, už kurias brangiai sumokėjome. Varžovai pelnytai tapo čempionais, tačiau mūsų komanda turnyre pasirodė solidžiai."

Čempionato bronzos medalius po 28 metų iškovojo Peru rinktinė, ji mažajame finale 4:1 (1:0) nugalėjo pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių Pietų Amerikos komandų patekusią Venesuelą.