D grupė: juoda diena vokiečiams

2010 06 19 0:00
Šiuo smūgiu serbas M.Jovanovičius (dešinėje) lėmė pergalę savo komandai.

Viena pasaulio futbolo čempionato favoričių Vokietijos rinktinė vakar patyrė skaudų pralaimėjimą. Per D grupės rungtynes vokiečius rezultatu 1:0 palaužė Serbijos futbolininkai.

Čempionatą vokiečiai pradėjo 4:0 sutriuškindami Australijos rinktinę, tačiau antrajame ture turėjo nuryti karčią serbišką piliulę. Tai buvo pirmasis Vokietijos rinktinės pralaimėjimas pasaulio čempionato grupės varžybų etape po 24 metų pertraukos.

Ne paskutinį vaidmenį per šias rungtynes vaidino teisėjas iš Ispanijos Alberto Undiano. Ispanas kruopščiai fiksavo kiekvieną taisyklių pažeidimą ir žarstė įspėjimus - šiose rungtynėse iš viso buvo parodytos aštuonios geltonos ir viena raudona kortelė.

37 minutę A.Undiano sprendimas sukėlė daug diskusijų. Vokietis Miroslavas Klose prasižengė prieš varžovą, gavo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę.

"Tuo metu mėginau išmušti kamuolį, bet pataikiau varžovui į koją. Norėjau padėti savo komandai, o ne pakenkti. Teisėjas mane galėjo įspėti žodžiu, o ne bausti taip skaudžiai. Futbolas visada buvo kovingas sportas ir susidūrimų jame netrūksta", - po rungtynių nusiminęs kalbėjo M.Klose.

Pašalinus vokietį, jau po minutės serbai išsiveržė į priekį: aukštaūgis puolėjas Nikola Žigičius baudos aikštelėje galva perdavė kamuolį be priežiūros paliktam Milanui Jovanovičiui ir šis netrukdomas įmušė įvartį.

Pirmo kėlinio pabaigoje vokiečiai galėjo išlyginti rezultatą, bet Sami Khediros smūgiuotas kamuolys sudrebino varžovų vartų skersinį.

Net ir turėdami vienu žaidėju mažiau, vokiečiai po pertraukos tęsė varžovų vartų šturmą. Puikią progą išlyginti rezultatą jie turėjo 60 min., kai serbas Nemanja Vidičius baudos aikštelėje sužaidė ranka. Tačiau Lukaso Podolskio smūgį nuo 11 m žymos atrėmė vartininkas Vladimiras Stojkovičius.

Atremdavusi varžovų atakas, Serbija rengdavo pavojingus greitus išpuolius ir galėjo įtvirtinti savo pranašumą. Bet M.Jovanovičius iš toli pataikė į virpstą, o N.Žigičiaus galva smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį.

Galų gale serbai atsilaikė ir iškovojo pirmąją pergalę - turnyrą jie pradėjo pralaimėjimu 0:1 Ganai.

"Antras kėlinys buvo toks ilgas, jog atrodė, kad viskas tęsiasi dvi dienas", - prisipažino V.Stojkovičius.

"Per pirmą kėlinį turėjome problemų, kol atradome savo žaidimą. Nedominavome aikštėje taip, kaip planavome. Sukūrėme nemažai progų, bet jomis nepasinaudojome. Galiausiai tai nebuvo mūsų diena", - rungtynes reziumavo Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas.

Vokietija - Serbija 0:1 (0:1). Port Elizabetas, 38 294 žiūrovai. Teisėjas - Alberto Undiano (Ispanija). Įvartis - Milanas Jovanovičius (38).

Raudona kortelė - Miroslavas Klose (Vokietija, 37 min.).

Įspėjimai - Miroslavas Klose, Sami Khedira, Philippas Lahmas, Bastianas Schweinsteigeris (Vokietija), Branislavas Ivanovičius, Aleksandras Kolarovas, Nevenas Subotičius, Nemanja Vidičius (Serbija).