D.Kizalaitės pergalė Varšuvoje

2013 11 19 14:09
Kaunietė  D.Kizalaitė jau antrą sykį šį mėnesį tapo ISU varžybų prizininke.  LČF nuotrauka

Lenkijos sostinėje pasibaigusiose Tarptautinės čiuožimo federacijos (ISU) dailiojo čiuožimo varžybose "Warsaw Cup 2013" Lietuvos čiuožėja Deimantė Kizalaitė jaunimo grupėje iškovojo nugalėtojos titulą.

Šį sezoną 14 metų D.Kizalaitės meistriškumas dar padidėjo. Šiemet ją treniruoja L.Vanagienė, anksčiau su Deimante dirbo irgi puikios trenerės - Ingrida Snieškienė ir Loreta Vitkauskienė. D.Kizalaitė jau antrą sykį šį mėnesį lipo ant prizininkų pakylos tarptautinėse varžybose. Anksčiau ji tapo bronzine prizininke Latvijos sostinėje Rygoje surengtų ISU varžybų „Volvo Open Cup 2013“ jaunimo (iki 19 metų) grupėje.

Pirmą kartą suaugusiųjų grupėje startavusi Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos devintokė Aleksandra Golovkina (treneris Dmitrijus Kozlovas) Varšuvoje užėmė ketvirtąją vietą. Po trumposios programos čiuožėja buvo devinta, o už laisvąją teisėjai jai skyrė pirmąją vietą, ir bendrojoje įskaitoje Aleksandra pakilo į ketvirtąją poziciją. Toje pačioje grupėje čiuožusi aštuoniolikmetė Inga Janulevičiūtė, pirmoji įrašyta 2014 metų Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių atsarginių dalyvių sąraše, Varšuvoje padarė kelias klaidas ir liko devinta.

Lenkijoje startavo ir mūsų šalies porinio čiuožimo duetas 14 metų Goda Butkutė ir 21 metų Nikita Jermolajevas. Varšuvoje buvo pirmosios ISU varžybos, kur šiai porai buvo suteikta teisė startuoti suaugusiųjų varžybose. G.Butkutė yra 10 dienų per jauna čiuožti šioje grupėje, tačiau Lenkijos čiuožimo federacija leido porai startuoti varžybose be konkurencijos. Pagal surinktus taškus Lietuvos duetas iškovojo trečiąją vietą ir pasiekė geriausią savo rezultatą (136,12 taško).Porinio čiuožimo nugalėtojais tapo 2012 metų Europos čempionato bronziniai prizininkai iš Rusijos Ksenija Stolbova ir Fiodoras Klimovas.

Jei G.Butkutės amžius leistų oficialiai startuoti suaugusiųjų grupėje, pora jau galėtų atstovauti Lietuvai 2014 metų pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Japonijoje. Šis duetas už techniką jau yra surinkęs privalomus taškus, reikalingus dalyvauti minėtame čempionate.